Pregled nogometnega dogajanja v 3. SNL Vzhod in Medobčinski ligi Golgeter

3. SNL Vzhod

Rogaška Slatina je v petem krogu doma pričakala celjski NK Šampion, in jih s 3:0 premagala. NK Šmarje doma proti NK Dravinja niso imeli takšne sreče. Izgubili so s končnim rezultatom 1:3.

V Rogaški Slatini se je mreža prvič zatresla že v 25. minuti. Domači so prednost skozi tekmo samo še poviševali do rezultata 3:0. V 56. minuti so prejeli tudi rdeči karton, prejel ga je Andrej Pavlovič, a to jih ni ustavilo. Rogaška z 12 točkami zaseda visoko 2. mesto na ligaški lestvici.

NOVA ZASLUŽENA ZMAGA ČLANOV!!
Danes je članska ekipa gostila NK Šampion Celje in slavila 3:0. Fantje so bili skozi…

77 Marko Marciuš

Menjave: Romih / Golob 78′, Ferčec / Šmigoc 86′, Turnšek / Andjelić 86′, Batarilo Ćerdić / Rokavec 88′, Kmetič / Marciuš 88′

55 Gal Grobelnik

Menjave: Božijak / Pranjič 63′, Štante / Petkovič 63′, Pušnik / Vidmar 74′, Zupanc / Pfeifer 89′, Privošnik / Veligošek 89′

Goli: Jan Kodelič 1 : 0 25′, Mika Mario Rokavec 2 : 0 32′, Mitja Rešek 3 : 0 85′

NK Šmarje je prva gola prejelo v 13. in 18. minuti, po tem pa se niso mogli pobrati. V 71. so prejeli še tretji gol, v 75. pa so dosegli tudi častni gol, ki ga je dosegel David Firšt. Šmarje s 3 točkami dosega predzadnje, 11. mesto na ligaški lestvici.

21 Tim Travnikar

Menjave: Rep / Mauher 43′, Mikše / Deučman 56′, Korez / Čonč 70′, Čakš / Korošec 70′, Lampret / Fišer 70′.

Trener: Peter Pec

Goli: Jan Poljanec 0 : 1 13′, Žan Ramšak 0 : 2 18′, Jan Poljanec 0 : 3 71′, David Firšt 1 : 3 75′

V naslednjem krogu se bo v soboto NK Šmarje doma pomerilo proti prvouvrščeni ekipi Kety Emmi Bistrica, v nedeljo pa se bo  ekipa NK Rogaška pomerila z NK Videm pri Ptuju v gosteh.

Lestvica:

Medobčinska članska liga Golgeter

Medtem ko so v višji ligi bile tekme bolj enostranske, pa je v medobčinski ligi bilo bolj zanimivo. NK Mons Claudius je s končnih 2:3 ugnal NK Savinjska Vransko, NK Šentjur pa je v gosteh z 1:0 klonil proti NK Šoštanju.

Monsi so v predsej izenačenem obračunu po prvem polčasu (1:1) uspeli prevladati v drugem, ko so dosegli prednost 1:3. Igralci NK Vransko so se borili do konca in v 89. minuti dosegli še en zadetek, za končnih 2:3.