1. SKL: Slatinčani premočni za Šentjurčane, do zmage tudi Podčetrtek

V soboto so se odvile prve tekme 1. SKL.  Naše kraje v letošnji sezoni zastopajo trije klubi: KK Rogaška, KK Terme Olimia Podčetrtek in KK Šentjur.

Lanska ligaška sezona se je s prekinitvijo zaradi zdravstvene situacije v državi končala brez odločitve o prvaku. Letos gre za jubilejno 30. izvedbo državnega košarkarskega prvenstva.

ECE Triglav : KK Terme Olimia Podčetrtek

Podčetrtčani so na prvi tekmi prvega kroga gostovali pri ECE Triglav, v Športni dvorani Planina v Kranju. Po prvi četrtini sta ekipi bili povsem izenačeni na 27 točkah. Ekipa ECE Triglav je dobila prvi polčas (46:42). Podčetrtčani so se v drugem polčasu dobro borili, in v tretji četrtini prevzeli pobudo na igrišču (17:28), v zadnji četrtini pa potrdili zmago s končnim rezultatom 73 : 91. Prvi strelec tekme je bil Simo Atanacković s 23 točkami.

73:91 (27:27, 19:15, 17:28, 10:21)
ECE Triglav: Ožegovič 21, Stavrov 19, Milašinović 17, Rodič 4, Urbiha 7, Smrekar 5.
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 9, Ž. Švigelj 6, Sevšek 2, Maček 3, Čebular 16, Cerkovnik 13, Popadić 7, Atanacković 23, Vasilić 12.

KK Rogaška : KK Šentjur

V prvem krogu smo bili priča tudi prvemu lokalnemu derbiju. Tekmo je spremljalo 240 gledalcev. Slatinčani so odlično začeli tekmo, in po prvi četrtini vodili za 10 točk (23:13), po drugem pa za 25 točk (55:30) Šentjurčani so v tretji četrtini še bolj popustili, saj so dosegli le 5 točk. Končni poraz so omilili z zadnjo četrtino, katero so dobili za 3 točke. Tekma se je končala z visoko zmago Slatinčanov 94:55. Najkoristnejši igralec tekme je bil Malcolm Bernard s 25 točkami, 7. skoki in 4. asistencami.

94:55 (23:13, 29:17, 25:5, 17:20)
Rogaška: Močnik 2, Božak 8, Vujačić 7, Pelko 8, Nichols 14, Bernard 25, Glišić 16, Zupan 2, Gabrovšek 7, Blackshear 5.
Šentjur: Habat 2, Sagadin 8, Špan 4, Bratož 19, Držić 4, Samac 9, Ledl 5, Ahmedović 4

V naslednjem krogu bo na sporedu še en lokalni derbi, in sicer med Podčetrtkom in Šentjurjem. Tekma je na sporedu 5.10.2020 ob 19:00. Rogaška se odpravlja na prvo gostovanje leta proti KK Zlatorog Laško. Tekma bo na sporedu 5.10.2020 0b 20:00.

Ž.L.K./ foto: Facebook Košarkarski klub Rogaška