Drugi turnir 4. šahovskega cikla za Pokal Kozjega

Na zadnji februarski četrtek se je z drugim turnirjem nadaljeval 4. šahovski cikel za Pokal Kozjega. Drugega izmed devetih turnirjev v Večnamenskem centru Kozje, se je udeležilo 18 šahistov, med katerimi je bilo kar nekaj novih udeležencev.

sah_roman_rozman_2020_februarZmagovalec drugega turnirja je postal Roman Rozman iz Šahovskega društva Ptuj, ki je v sedmih partijah oddal le pol točke. Točko manj je na drugem mestu zbral član Šahovskega društva Šentjur David Gračnar, ki v šahovski ligi Kozjanskega in Obsotelja nastopa za ŠD Kozje. Na tretje mesto se je uvrstil Nejc Marovt iz Šahovskega kluba Slovenec Poljčane, ki je zbral pet točk. Najboljši mladinec do 15 let je bil tokrat Vid Koritnik iz Šahovskega kluba Šmarje pri Jelšah.

Roman Rozman se je z zmago prebil tudi na prvo mesto v seštevku cikla. Po dveh turnirjih je na drugem mestu Miha Grumerec (ŠD SIJ Acroni Jesenice), tretji pa je  Rado Bogolin (ŠK Milan Majcen Sevnica).

Četrti šahovski cikel se bo s tretjim turnirjem nadaljeval v mesecu marcu. (R.G.)