Športne igre društev: Šempetrani najbolje obvladajo ročni nogomet

rocni_nogomet_2020_bistricaPo dveh mesecih premora se je nadaljevala tretja sezona Športnih iger društev v organizaciji Športne zveze Kozje.  Na sporedu je bila peta panoga iger – ročni nogomet, ki je tudi letos potekala v Domu krajanov v Podsredi, sodelovalo pa je vseh sedem ekip.

Po predtekmovanju v dveh skupinah so se v polfinale uvrstile iste štiri ekipe kot lansko leto. Tu pa sta lanska finalista, ekipi ŠD Lesično-Zagorje in ŠK Virštanj izgubili in sta se pomerili za končno tretje mesto, ki so ga osvojili tekmovalci z Virštanja.

rocni_nogomet_2020_buceV velikem finalu pa sta se letos pomerili ekipi ŠD Bistrica ob Sotli in ŠD Buče. Boljša je bila ekipa iz Bistrice, ki je tako prišla do prve letošnje zmage na Športnih igrah društev.

S to zmago se je ekipa ŠD Bistrica v skupnem seštevku zavihtela na četrto mesto in se zelo približala tretjeuvrščeni ekipi ŠD Lesično-Zagorje. V vodstvu še naprej ostaja ekipa ŠD Kozje, ki je tokrat končala na sedmem mestu, zato se ji je drugouvrščena ekipa ŠD Polje približala na dvajset točk zaostanka. Naslednja panoga iger bo pikado za ženske, ki bo na sporedu februarja na Virštanju. (R.G.)