Zmaga v sotelskem derbiju ostala gorvodno

Sobotni večer je postregel s košarkarskim srečanjem ekip iz Rogaške Slatine in Podčetrtka, bližina v geografskem položaju pa ni prinesla bližine v smislu doseženih košev, saj so bili Slatinčani na domačem prizorišču veliko bolj uspešni.

V prvem polčasu so Podčetrtani, ki jih je po razhodu klubske uprave z Davorjem Brečkom vodil Uroš Drevenšek, ki je prej opravljal vlogo pomočnika trenerja, še parirali domačim, ki so po 20 minutah vodili 37:30.

Po glavnem odmoru je ekipa Rogaške pokazala svojo moč in razliko vseskozi višala, do končnih 35.

Rogaška : Terme Olimia Podčetrtek 83:48 (21 : 13, 16 : 17, 22 : 8, 24 : 10)

Washington 14, Durnik in Ferme 11, … / Gorenc 10, …

Košarkarski ples se nadaljuje že v ponedeljek, ko bo Rogaška v okviru 1. SKL gostovala v Kopru. V sredo, 20. novembra, bo Rogaška v okviru ABA2 lige gostila Lovćen, Šentjur pa bo v okviru 1. SKL gostoval v Novem mestu. Naslednjo soboto bodo Podčetrtani prvo zmago v ligi iskali v Laškem.