Šentjur prepričljiv v Podčetrtku, Rogaška zlahka v Laškem

V sosedskem derbiju prve košarkarske lige sta se nocoj v Podčetrku pomerila domača zasedba in gostje iz Šentjurja, ki so se na koncu veselili visoke zmage.

Termalci so igrali šele prvo tekmo v domači dvorani. Gostje so hitro nakazali, da si želijo popraviti vtis po dveh porazih in povedli z 2:9, prvo četrtino pa so dobili za 8 točk. Podčetrtani so se v začetku drugega kvartala dvakrat približali na tri točke, a so Šentjurčani odbili grožnjo. Ob polčasu so gostje vodili za pet točk.

Kmalu po glavnem odmoru so domači s trojko Nejca Strnada prišli na 43:45, takrat pa se je tekma prelomila, saj so bistveno bolje nadaljevali gostje, ki so v prihodnjih minutah na krilih Američana Randalla Haynesa ustvarili delni izid 2:19. 19 je bila tudi njihova prednost po pol ure igre. V sklepni četrtini se je razlika še naprej višala, tekmo pa je s trojko zaključil Patrik Tabak, Slatinčan, ki kot posojeni igralec Rogaške igra za Šentjur, pred tem pa je bil član zasedbe iz Podčetrtka.

Terme Olimia Podčetrtek : Šentjur 64:94 (17 : 25, 21 : 18, 12 : 26, 14 : 25)

Kosič 16, Gabrovšek in Thomas 12, …/Haynes 25, Čebašek 2o, Vlahović 17, …)

Davor Brečko, trener Terme Olimia Podčetrtka: “Čestitam Šentjurju za zmago. Do polčasa smo še odigrali korektno, v drugem pa smo se razpadli, naredili veliko nepotrebnih napak in zasluženo izgubili.”

Saša Dončić, trener Šentjurja: “Pred to tekmo smo se znašli v zelo slabem položaju, imamo tudi težave s poškodbami. Naša ekipa ni tam, kjer bi morala biti vendar smo danes uspeli zmagati. Čestitke fantom za dobro tekmo.”

§

Slatinčani so gostovali v Laškem, kjer niso imeli pretiranih težav.

Zlatorog : Rogaška 75:99 (16 : 29, 15 : 23, 23 : 21, 21 : 26)

Ferme 22, Fon in Washington 13, Miličević 12, Lelić 10, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Prišli smo do zaslužene zmage. Vseskozi smo nadzirali tekmo. Vseeno čestitam Laščanom, ki so kljub -20 nekajkrat dali vse od sebe in zmanjševali razliko, vendar smo na koncu zasluženo zmagali.”