Na prvem letošnjem turnirjev mladih tenisačev zmagi za Leo in Lana

Športna zveza Kozje v sodelovanju s Tenis klubom Kozje že od leta 2005 v poletnih počitnicah organizira teniške turnirje mladih. In na zadnji junijski dan je bil izveden prvi turnir v 15.  sezoni 2019.

Kot že zadnjih devet let sta bila v prvem terminu na sporedu turnir v mini tenisu za igralce do devet let in turnir v tenisu za igralce do 13 let. Turnirja v mini tenisu se je udeležilo pet tekmovalk in tekmovalcev, turnirja do 13  let pa štirje. V obeh konkurencah so se pomerili vsak z vsakim. Med mlajšimi je nekoliko presenetljivo zmagala Lea Kiderič, ki je premagala vse štiri nasprotnike. Po dve zmagi sta zabeležili drugovrščena Žana Kozole in tretjeuvrščena Ronja Čepin.

V konkurenci do 13 let je zmagal Lan Mesec, drugo mesto je osvojila Sanja Debelak, tretji pa je bil Florijan Kiderič.

Če z štirinajst dni sta na sporedu turnirja v midi tenisu do 11 let, ter v tenisu v kategoriji do 15  let. Vsi turnirji se bodo ponovili še enkrat v avgustu, v začetku septembra pa bodo na sporedu finalni turnirji. (R.G.)