Dva rekorda stadiona in štirje klubski rekordi v Šentjurju, uspešni tudi v krosu in na 10 km

Šentjurski atleti so gostili tradicionalni pomladni atletski miting, ki je tokrat doživel 16 izvedb, udeleženci iz 23 klubov in 11 osnovnih šol pa so opravili okoli 300 nastopov.

atletika_tek_2019Dosežena sta bila tudi dva rekorda stadiona, ki sta bila tudi po atletskih tabelah najboljša dosežka letošnjega mitinga. Članica celjskega Kladivarja, Tija Ocvirk, je 600 metrov pretekla v času 1:33,78. Mitja Kordež iz Slovenj Gradca je na 100 metrov tekel 10,73 sekunde.

Najbolj zastopan je bil seveda domači kolektiv, ki nastopa kot Atletski klub Asfalt Kovač, saj je nastopilo 28 registriranih atletov, nekaj pa je bilo tudi članov podmladka. Doseženih so bili tudi štirje klubski rekordi.

atletika_stopnicke_20191. MESTO
DOBOVIŠEK NEJ, 60 m U12 (KLUBSKI REKORD U12)
DOBOVIŠEK NEJ, vortex U12 (KLUBSKI REKORD U12)

3. MESTO
CENTRIH MOJCA, 600 m članice (absolutni KLUBSKI REKORD)
OGRIZEK URŠKA, 60 m U14
LAKNER MATIJA, 600 m U14

NIVES ARTIČ je prvič v svoji karieri tekla 100m pod 13 s, in scer 12,98, kar je tudi KLUBSKI REKORD med starejšimi mladinkami.

§

atletika_kros_2019Dodajmo, da je bila 18. aprila šentjurska osnovna šola Franja Malgaja zelo uspešna na državnem prvenstvu v krosu za osnovne šole v Velenju. Vseekipno je namreč 29 tekmovalcev v kategorijah od 5. do 9. razreda zasedla drugo mesto.

Nekaj dni prej sta prav tako v Velenju, na Prvenstvu Slovenije na 10 km, v kategoriji mlajših članov uspešno nastopila Matevž Planko (1. mesto in naslov državnega prvaka) in Domen Obreza (3. mesto).

*foto: AKAKŠ in OŠFMŠ