Rogaška solistično do visokega poraza; literarnemu Šentjurju pomagala tudi Fortuna; odličen prvenec 16-letnika

Zadnji košarkarski vikend je bil za ekipe z našega območja znova zanimiv. V Rogaški Slatini se je tekma začela s polurnim odlogom, a športna poteza domačim ni pomagala, saj so visoko izgubili s Primorsko. Šentjurčani so prišli do tesne zmage, v slabše razpoloženje pa bi jih lahko spravil njihov lanski igralec, če bi zadel zadnji met gostov iz Šenčurja. Podčetrtani so dosegli novo stotici, pol ducata točk pa je za prvenec dosegel 16-letni Andraž Švigelj.

ROGAŠKA : SIXT PRIMORSKA 67:95 (20:21, 19:25, 19:29, 9:20)
Vašl 13, Sarajlija in Knežević 11, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Vemo, da je Primorska odlična ekipa in ni čudno, da nas je premagala. Nisem srečen zaradi najslabše tekme v sezoni in najvišjega poraza, a večji problem je način, na katerega smo igrali. Igralce sem moral prositi, da smo prišli v bonus, v napadu pa smo igrali 1 na 5. Seveda je to tudi zasluga Primorske, ki je bila fokusirana. Nismo prikazali kvalitetne in kolektivne igre. Igralci so se ukvarjali sami s sabo in to bo v prihodnje nedopustno. Če hočemo zmagovati, se bodo te stvari morale spremeniti. Imamo dovolj časa, prvič v tej sezoni smo prosti teden dni.”

6. Helios Suns 3 0 3 3

Rogaška bo v soboto, 23. marca, gostila Krko. Začetek ob 19.00.

§

kosarka_eva_kovac_bere_krusica_2019_marecŠentjurska tekma je imela neobičajen uvod, saj je šentjurska pesnica in pisateljica po uradni predstavitvi, ki ni vključevala poškodovanega centra Mateja Krušiča prebrala pesem iz njegove pesniške zbirke – prvenca, ki ga je naslovil Ljubezen ledenih kock.

Šentjurčani so bili ob koncu tretje četrtine s Šenčurjani v zaostanku 9 točk, a so uspeli potek dogodkov obrniti v svoj prid. Na koncu je met za tri točke zgrešil Marko Popadić, ki je v šentjurskem dresu v prejšnji sezoni na ta način znal tudi dobivati tekme.

ŠENTJUR : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 71:69 (17:15, 21:22, 17:25, 16:7)
Ahmedović 16, Pešić 12, Woolridge in Konjević 11, …

Jakša Vulić, trener Šentjurja: ‘’To je bila za nas zelo pomembna zmaga proti zelo dobremu nasprotniku. V zadnji četrtini smo se uspeli pobrati in z veliko mero borbenosti ter z malce sreče osvojili dve točki. Čestitam tako igralcem kot navijačem za podporo. Z rezultatom preostale tekme smo si tudi teoretično zagotovili obstanek, seveda pa nas zanima uvrstitev v končnico.’’

Lestvica skupine za obstanek

T Z P
1. Šentjur 9 7 2 16
2. GGD Šenčur 9 5 4 14
3. Zlatorog 9 5 4 14
4. Ilirija 9 1 8 10

V soboto, 23. marca, Šentjur gostuje v Tivoliju, kjer se bo tekma začela ob 19. uri.

§

2. SKL

V predzadnji tekmi rednega dela drugoligaškega tekmovanja je termalcem uspelo doseči stotico in to s trojko Andraža Šviglja, ki je pri 16 letih odigral prvo člansko tekmo. V zadnji minuti je sicer prispeval še eno trojko!

Podčetrtani so v tej sezoni že večkrat pokazali, da imajo v zaledju mladi val, na katerega bodo lahko kmalu resno računali.

Brinox Medvode : Terme Olimia Podčetrtek 87:100 (30 : 27, 19 : 30, 18 : 14, 20 : 29)

Cerkovnik 24, Milašinović 17, Štruc 11, Sevšek in Strnad 10, …