Podčetrtani nič več sami na vrhu; veterani po podobnih notah

Igralci Term Olimia so kot edina ligaška ekipa z območja na igrišče stopili v soboto. V Hrastniku so kljub nekaj težavam s poškodbami veljali za favorite, kar so tudi napovedali v izjavi pred tekmo.

Ko so Podčetrtani v 7. minuti povedli za 5 točk si je redkokdo predstavljal, da bo to tudi najvišja razlika prvega polčasa, saj sta bili ekipi do konca 20. minute povsem skupaj.

Po glavnem odmoru so Hrastničani, ki jih je v preteklosti Davor Vrečko vodil pet let, začeli bolje in sredi tretje četrtine povedli za 8 točk. Gostje so uspeli kmalu izenačiti, vseeno pa je pobuda ostala na strani domačih. Ti so dve minuti pred koncem povedli za 9. V pol minute s gostje prišli na -5, a je bil na koncu poraz neizbežen.

Hrastnik : Terme Olimia Podčetrtek 80:74 (17 : 17, 28 : 24, 14 : 15, 21 : 18)

Milašinović 22, Cerkovnik 15, Žvan 14, …

12. Grosuplje 16 2 14 18

V petek, 15. februarja, bo ob 20. uri v Podčetrtku tekma s Kranjčani.

§

Zanimivost sedmega kola Veteranske lige Kemoplast Kozjansko je, da sta se tekmi končali skoraj z identičnim rezultatom.

Igralci ekipe KK Podčetrtek so tekmo proti ekipi Dren Lesično sicer bolje začeli, a so jih nasprotniki do konca prve četrtine ujeli ter na polčas odšli z lepo prednostjo 11 točk. Začetek tretje četrtine pa je bil povsem na strani igralcev vodilne ekipe, ki so z delnim rezultatom 11:0 najprej izenačili, nato pa prešli v vodstvo, ki so ga do konča le še povečevali. Tako so prišli še do šeste zaporedne zmage in vodstvo na lestvici še povečali.

Drugo tekmo so bolje začeli igralci iz Kozjega, ki so prvo četrtino dobili za 15 točk. Vendar pa se igralci iz Šmarja niso predali in so na sredi druge četrtine ujeli priključek. Do polčasa pa so Kozjani ponovno povedli, nato pa so v drugem polčasu mirno kontrolirali rezultat in prišli do tretje zmage s katero so se učvrstili na tretjem mestu. (R.G.)