Šentjur prepričljiv v pokalnem četrtfinalu, Rogaška na povratno tekmo z -3

Obe prvoligaški košarkarski ekipi z območja sta danes odigrali prvi tekmi četrtfinala pokalnega tekmovanja. Šentjurčani so z visoko zmago že blizu polfinala, Rogaška pa bo pri Olimpiji skušala nadoknaditi manjši zaostanek.

V Hruševcu so Domžalčani zaradi poškodb nastopili v precej okleščeni zasedbi. Sprva je priključek z domačimi držal kapetan Jure Močnik, potem pa so Šentjurčani počasi postajali vse bolj suvereni.

Sredi druge četrtine so povedli s 14 točkami, a potem zgolj v dveh minutah dopustili serijo 0:10. S košema novinca Royca Woolbridga so prvi polčas dobili za 8.

Tudi po glavnem odmoru so bili boljši domači, ki so sredi tretje četrtine vodili za 15, po 30 minutah igre pa za 18 točk.

Razmerje moči se ni spremenilu niti v zadnjem kvartalu, ki so ga Šentjurčani zaključili s košem Miloša Pešića v zadnji sekundi.

Šentjur : Helios Suns 84:60 (18 : 16, 18 : 12, 24 : 14, 24 : 18)

Wolbridge 20, Pešić 19, …

§

Rogaška je v neposrednem televizijskem prenosu gostila državne prvake, ki so v prvi četrtini največ vodili za 6 točk. S serijo 10 točk je Rogaška v 11. minuti povedla za 4 in skozi vso drugo četrtino, razen dveh izenačenj, bila za nekaj točk pred nasprotniki.

Gostje so po daljšem času povedli v 27. minuti, potem pa sta se ekipi nekajkrat izmenjali v vodstvu. Po izenačenju na 71 v 32. minuti so se Ljubljančani nekoliko odlepili. V 38. minuti so tako vodili 82:91. Na koncu se je Rogaška s trojko Stefana Mijovića precej približala.

Rogaška : Petrol Olimpija 92:95 (25 : 26, 21 : 17, 19 : 21, 27 : 31)

Davis 18, Pajić 17, Šantelj 15, Vašl 13, Mijović 10, …

Povratni tekmi bosta prihodnji ponedeljek. V sredo Rogaška v okviru ABA2 lige gostuje v Vršcu. V soboto v okviru državnega prvenstva Rogaška gosti Ilirijo, Šentjur pa znova Domžalčane. Obe tekmi bosta ob 19. uri.