Rogaška se je izvlekla, Šentjur ni smel presenetiti Olimpije, termalci zapravili visoko prednost, veterani znova aktivni

Po prelomu leta se je danes nadaljevalo tudi državno košarkarsko prvenstvo. Tokrat so do zmage prišli igralci Rogaške, ki so nadoknadili 15 točk zaostanka, Šentjurčani pa niso bili daleč od uspeha pri Olimpiji.

V Stožicah so Šentjurčani začeli z novim Američanom, Roycem Woolbridgem, ki je dosegel tudi prvi koš za Šentjurčane. Ti so bili sredi prve četrtine v minimalnem vodstvu, za odtenek bolje pa so prvo periodo zaključili Ljubljančani.

Ti so v 14. minuti povedli z 28:20, a so se v naslednjih minutah gostje dvakrat približali na točko. Ob koncu polčasa so znova potegnili zmaji, ki so po 20 minutah vodili za 6.

Gostje so 3. četrtino začeli bistveno podjetneje in si v 26. minuti priigrali 4 točke prednosti, do konca desetminutja se je tehtnica znova nekoliko nagnila na stran državnih prvakov, ki so po pol ure igre vodili za 3.

V zadnjem kvartalu sta bili moštvi še bolj izenačeni. Solidnega centra Mateja Krušiča so sodniki v izteku tekme s spornima odločitvama poslali na klop. Tričetrt minute pred koncem je Miloš Pešić s trojko izenačil na 72. Na drugi strani je izpod obroča zadel Simonović. Šentjurčanom so v zadnjem napadu sodniki, ko je branilec Jan Strmčnik sprejel podajo Davorja Konjevića, dosodili korake, tovrstne odločitve v takšnih situacijah pa so sicer sila redko videne.

Petrol Olimpija : Šentjur 76:72 (21 : 19, 17 : 13, 18 : 21, 20 : 19)

Jurček 17, Konjević 13, Pešić in Woolridge 12, Krušič 11, …

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Čestitam igralcem obeh ekip za razburljivo tekmo. Petrol Olimpija je na koncu zasluženo zmagala, a tudi če bi zmago slavili mi, to ne bi bilo nezasluženo. Nekaj odločitev v zadnjih 90 sekundah tekme so tehtnico nagnile na stran domače ekipe. V ponedeljek nas čaka prva tekma četrtfinala Pokala Spar, zato časa za žalovanje ni.”

§

V Rogaški Slatini so Šenčurjani z novim trenerjem v drugi polovici prve četrtine prevzeli pobudo in ta del dobili za 6 točk. V drugi se je Rogaška sprva malce približala, a so Gorenjci kmalu ušli na dvomestno prednost, ob polčasu pa so vodili za 9.

Po štirih minutah igre v 3. četrtini ni prav nič kazalo na uspeh Rogaške, saj so gostje povedli z 42:57. Domačim je uspelo sestaviti serijo 7 točk, a je na drugi strani Smiljan Pavić zabil za razliko 10 točk za Šenčurjane, kar bi moralo nekaj pomeniti tudi v psihološkem smislu. Zgodilo se je nasprotno in v preostalih treh minutah in pol gostje niso več dosegli točke, Rogaška pa se je približala na 56:59.

Že v 31. minuti so domači preko Siniše Bilića povedli in v zadnji četrtini največ vodili za 6, kolikor je bila razlika tudi na koncu.

Rogaška : Šenčur GGD 85:79 (17 : 23 21 : 24 18 : 12 29 : 22)

Sarajlija 18, Bilić in Pajić 13, Davis in Vašl 12, Šantelj 10, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Na začetku se je poznalo, da je bila to tekma, ki smo jo enostavno morali zmagati. Mi smo imeli kar nekoliko zvezane roke, Šenčurju pa je na začetku uspevalo prav vse, zadeli so tudi nekaj metov v zadnji sekundi in preko roke. Vedeli smo, da Šenčur v zadnji četrtini včasih popusti, to smo izkoristili, in vztrajno, vztrajno, vztrajno pritiskali na žogo. Čestitke igralcem za vrhunsko borbo. To je za nas druga zmaga v novem letu, v januarju pa nas čaka še 9 tekem.”

10. Ilirija 12 1 11 13

V ponedeljek, 7. januarja, bo ob 18. uri Šentjur začel domačo četrtfinalno pokalno tekmo z Domžalčani. Uro kasneje bodo Slatinčani začeli tekmo iste faze tekmovanja s prvaki iz Ljubljane.

§

V regionalnem derbiju druge košarkarske lige so bili v Celju v vlogi favorita prvouvrščeni Podčetrtani.

Ti so bili v prvi četrtini precej razpoloženi in dosegli 31 točk (5 trojk), 10 več od domačih. Termalci so v drugi četrtini vseskozi nadzirali potek dogodkov na igrišču in največ vodili za 16, ob polčasu pa je bil rezultat 43:56.

V tretji četrtini je prišlo do popolnega preobrata. Jan Rizman je po 24 minutah igre zadel za izenačenje na 58. V 28. minuti je Celje vodilo že za 15 točk, po 30 minutah pa za 13.

V prvi polovici druge četrtine je sledil še en preobrat, saj so ta del igre Podčetrtani dobili z 2:15 in izenačili na 80, minuto za tem pa bili v prednostiz 80:85. Vseeno pa dramatičnih dogodkov še ni bilo konec. Minuto in četrt pred koncem so Celjani s košem Matica Grušovnika povedli za točko, na koncu pa slavili zanesljivo zmago.

Celje : Terme Olimia Podčetrtek 97:90 (21 : 31, 22 : 25, 35 : 9, 19 : 25)

Rizman 33 (indeks 38), Grušovnik 22, Koštomaj 20, …