Rogaška boljša od Dončićevih, Šentjur ni ponovil ponedeljka; termalci ne prav zlahka; veterani zaključili prvi del

V tekmah 13. igralnega dne med košarkarskimi prvoligaši je imela Rogaška precej dela z zadnjeuvrščeno Ilirijo, Šentjur pa ni uspel ponoviti uspešne pokalne predstave z Domžalčani.

Zasedba Saše Dončića je imela v Rogaški Slatini pobudo skozi vso prvo četrtino, na začetku druge pa so gostje povedli za 7 točk. S serijo 8 točk so se domači prebili v vodstvo, v 18. minuti pa so povedli za 10 točkami prednosti.

Ilirija se je v tretji četrtini večkrat povsem približala, domači pa so pred zadnjo četrtino vodili za 7. Zelo vroče je postalo sredi tretje četrtine, ko so gostje znova ujeli priključek, dve minuti pred koncem pa izenačili na 97. Vseeno so v zaključku prevladali domači.

Rogaška : Ilirija 106:99 (29:31, 34:24, 18:19, 25:25)
Pajić 20, Davis 18, Vašl, Knežević, Sarajlija 15, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: ‘‘Zgodilo se ni nič takega, kar ne bi pričakovali. Ilirija je počivala, medtem ko smo mi v nenormalnem ritmu, kar sem že velikokrat poudaril. Igralci so seveda utrujeni od poti in od tekem. Ilirija je bila sproščena, razleteli so se po igrišču, sijajno so zadevali za tri točke. Bilo je nevarno do zadnje minute. Nekajkrat smo se odlepili na 10 točk razlike, a to ni bilo dovolj. Šteje samo zmaga, čestitam igralcem na borbenosti. Čeprav bi kdo rekel, da je bilo veliko točk – to je res, a mislim da so igralci dali vse od sebe, kar v tem trenutku zmorejo.”

Saša Dončić, trener Ilirije: ‘‘Tekma je bila dobra, zanimiva, z veliko doseženimi koši. Dejstvo je, da tudi naša zmaga ne bi bila nezaslužena. Čestitke Rogaški. Edino kar bode v oči je razmerje prostih metov. Sicer se nam to ni zgodilo prvič, a če nasprotna ekipa vrže 20 prostih metov več je res težko zmagati, sploh proti taki odlični ekipi Rogaške.”

§

V drugi v seriji treh šentjursko-domžalskih tekem so v Hruševcu domači začeli z rahlo pobudo. V prvem kvartalu so si največ nabrali 4 točke prednosti, kolikor je bila razlika pred drugo četrtino. V njej so Šentjurčani dosegli samo 12 točk, kadrovsko oslabljeni gostje pa so preko Urbana Omana v tem delu tekme poskrbeli za manjšo prednost.

To so uspeli ohranjati tudi skozi tretjo četrtino, ko se je domači obrambi po podobnem receptu s krila večkrat izmuznil Nikola Gajić. V tem delu igre so Domžalčani največ vodili za 7.

Šentjurčani so se v zadnji četrtini večkrat približali gostom, ki so vedno znali odgovoriti s košem. Tako je bilo tudi po izjemni akciji v 32. minuti, ki jo je z blokado začel Emir Ahmedović, ki je po sodelovanju skoraj celotne peterke iz protinapada zabil. Po pobudi gostov je bilo v 37. minuti na semaforju 70:73, a domači niso znali uveljaviti podpore svojih pristašev. Barvarji so v končnici tekmo zanesljivo pripeljali do konca.

Šentjur : Helios Suns 75:81 (27:23, 12:19, 22:24, 14:15)
Konjević (11 skokov) 20, Pešić 16, Ahmedović 15, …

Jakša Vulić, trener KK Šentjur: ”Že pred tekmo sem napovedal, da se na tej tekmi ne more ponoviti zgodba s pokalne tekme z Domžalčani. Igralce smo na to opozarjali. Gostje so se na nas veliko bolje pripravili, bili so bolj agresivni, igrali z več energije in na koncu zasluženo zmagali. Preveč točk smo prejeli iz »rakete« in to ne samo od centrov. Individualna obramba ni delovala, tako kot bi morala in tako smo prejeli preveč lahkih košev.”

Dejan  Jakara, trener KK Helios Suns: ”Čestitke fantom , saj pred tekmo nismo vedeli, kdo bo sploh lahko igral. Poznalo se, da smo imeli malce več časa za pripravo na tekmo, kar se je poznalo. Fantje so dosledno upoštevali vsa navodila in to je na koncu tudi odločalo. Uspelo nam je odigrati z zelo malo izgubljenimi žogami, zlasti v primerjavi s ponedeljkovo tekmo v tej isti dvorani.”

10. Ilirija 13 1 12 14

Obe ekipi z območja bosta v ponedeljek v gosteh igrali povratni četrtfinalni pokalni tekmi: Rogaška bo v Stožicah lovila 3 točke zaostanka, Šentjur pa bo v Domažalah branil 24 točk prednosti. Obe tekmi se bosta začeli ob 19. uri.

V sredo bo Rogaška v okviru ABA2 lige ob 19. uri začela domačo tekmo proti beograjskemu Dynamicu.

V soboto bo v okviru državnega prvenstva Rogaška gostovala v Laškem (19h), Šentjur pa v nedeljo v Novem mestu (18h).

§

2. SKL

Podčetrtani so si v tekmi z zasedbo iz Ilirske Bistrice po izenačeni prvi četrtini prvo opaznejšo prednost priigrali v 14. minuti, ko so povedli za 9 točk. Drugi polčas so domači začeli s +5, sredi tretje četrtine pa so prišli na prednost 13 točk. Gostje se niso predali in v 37. minuti so Primorci izenačili na 75. V sklepnem delu tekm so domači vendarle dokončno prevesili tehtnico v svoj prid.

Terme Olimia Podčetrtek : Plama Pur 88:83 (19 : 19, 26 : 21, 24 : 22, 19 : 21)