Rogaški v končnici uspel povratek, koš za poraz pa zelo sporen (video)

V tekmi 13. kola ABA2 lige je Rogaška gostovala v Bosni in Hercegovini, kjer so želeli prekiniti niz porazov v tem tekmovanju.

Mostarska ekipa je bila v prvi četrtini boljši tekmec in v 10. minuti vodila za 11 točk. V 14. minuti je Zrinjski povedel za 15, potem pa so se gostje z 9 zaporednimi točkami novinca Mirze Sarajlije začeli bližati. V 18. minuti je bilo na semaforju 43:42, Hercegovci pa so s serijo 8 točk na polčas šli s +9.

9 je bila razlika tudi v 24. minuti, že v 25. pa sta bili ekipi le še točko narazen. V 28. minuti je Rogaška sploh prvič na tekmi povedla, po 30 minutah pa je prednost gostov, ki so 3. četrtino dobili za 17 točk, znašala 8. V 32. minuti so Slatinčani vodili za 5, po nekaj izenačenih minutah pa je domača zasedba v 38. minuti vodila 90:80. Po novem showu Sarajlije, ki je bil kreator novega preobrata, je Rogaška 21 sekund pred koncem povedla 92:93, a to ni bilo dovolj za zmago, saj je pri domačih iz zelo sporne akcije zadel Aleksandar Sokolović.

Slatinčani so s tem porazom izgubili četrtič zapored.

Zrinjski : Rogaška 94 : 93 (28:19, 23:23, 14:31, 29:20)

Sarajlija 27, Pajić 17, Davis 13, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “To je bila tekma preobratov, ki se je prlomila v zadnjih 8 sekundah, ko smo naredili neumnost pri izvajanju avta, na drugi strani pa je Sokolović po mojem mnenju naredil korake.”