Rogaška podaljšala niz porazov

Slatinski košarkarji so v prvi tekmi drugega dela ABA2 lige gostili cetinski Lovćen, s katerim so na uvodu sezone tesno izgubili.

Rogaška je proti Črnogorcem začela s 5:0, a so bolje nadaljevali gostje, ki so zmagali tudi na prvi medsebojni tekmi v ligi, in prvo četrtino dobili za 10 točk.

Po 17:30 je bolje zaigrala Rogaška, ki je dosegla 9 zaporednih točk in se približala gostom. Ob polčasu je bil rezultat 40:43. Lovćen je manjšo prednost vzdrževal skoraj vso tretjo četrtino, v 28. minuti pa so domači s trojko Žana Kosića povedli 65:62. Vseeno so po 30 minutah gostje vodili za tri točke.

Rogaška je preko Leona Šantlja v 33. minuti povedla 74:73, potem pa so pobudo znova prevzeli gostje. V 38. minuti je Šantelj znižal na 80:84, potem pa so se gostje dokončno odlepili in prišli do zmage, s katero zasedajo tretje mesto.

To je bil tretji zaporedni poraz Slatinčanov v okviru regionalnega tekmovanja. Gostje so za razliko od domačih 12 izvajali kar 32 prostih metov. Za gostitelje, kljub drugačnim napovedim, še ni zaigral novinec, Mirza Sarajljia.

Rogaška : Lovćen 85:95 (15:25, 25:18, 28:28, 17:24)

Davis 15, Kosić in Šantelj 14, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Eni igralci so imeli veliko željo po zmagi, eni pač ne. Ni se mi zdelo, da je bila obramba tako slaba, kot kaže končni rezultat. Jasno je, da je Lovćen tekmo zmagal iz črte prostih metov. Tukaj je statistično gledano edina razlika na današnji tekmi. Situacija je takšna kot je, smo daleč od prave forme.”

12 Vršac 12 1 11 -176 13

V soboto, 22. decembra, bo ob 19. uri na sporedu lokalni derbi državnega prvenstva Rogaška : Šentjur.

*za Lovćen je igral tudi Đorđe Leliš (št. 13), ki je bil s 24 točkami drugi strelec gostov, pred tremi leti pa je s Šentjurjem osvojil naslov državnih prvakov; foto: KKR