Namizni tenis: 16. Božično-novoletni turnir, Polje ob Sotli za zmago prejelo še obresti

Tenis klub Kozje je v nedeljo, 16. decembra, organiziral tradicionalni, letos že 16. Božično-novoletni turnir v namiznem tenisu.

Tekmovanja v telovadnici Večnamenskega centra Kozje se je udeležilo 17  igralcev iz bližnje in daljne okolice. Razdeljeni so bili v dve starostni kategoriji, do 50 in nad 50 let.

namizni_tenis_bozicni_turnir_2018Manj igralcev je nastopilo v skupini do 50 let, kjer jih je bilo pet in so se pomerili vsak z vsakim. S štirimi zanesljivimi zmagami je prvak kategorije postal Gregor Baškovč iz NTK Dobova. Gregorju je to bila po letu 2008 druga zmaga na turnirju v Kozjem. Na drugo mesto se je uvrstil stalni udeleženec turnirjev v Kozjem, slovenski reprezentant med invalidi Primož Kancler, ki v Ligi namiznega tenisa Kozjansko zastopa ŠD Sladka Gora, tretji pa je bil še en član istega društva Boštjan Vertelj.

V starejši kategoriji je nastopilo 12 igralcev, ki so bili najprej razdeljeni v dve skupini, nato pa so se po trije najboljši iz vsake skupine pomerili za pokale, ostali pa za medalje tolažilnega turnirja. Že tretjo zmago v Kozjem si je priigral Boris Škoberne iz Celja, ki je tu zmagal že v letih 2010 in 2012. Na drugo mesto se je uvrstil vodja namiznoteniške sekcije pri TK Kozje Ervin Perčič, tretji je bil Edi Ravnjak iz Slovenski Konjic in četrti Stanko Žgajner iz Rogaške Slatine. V tolažilnem turnirju je zmagal član ŠD Polje Janko Štefančič.

Za zaključek so organizatorji pripravili še turnir dvojic. Zmagala je dvojica na invalidskih vozičkih, Primož Kancler in Edi Ravnjak. Drugo mesto je osvojila dvojica Gregor Baškovč in Stanko Žgajner, tretje pa dvojica Boris Škoberne in Zvonko Valenčak. (R.G.)

§

V sedmi panogi zmaga še za peto ekipo

Sedma panogi druge sezone  Športnih iger društev je bil namizni tenis, ki ga je organiziralo Športno društvo Kozje. V telovadnici Večnamenskega centra Kozje se je zbralo šest ekip, ki so se pomerile vsaka z vsako.

namizni_tenis_igre_drustev_december_2018Naslov najboljše ekipe v namiznem tenisu je ubranila ekipa ŠD Polje ob Sotli, ki je dobro vložila jokerja in postala še peta zmagovalka v sedmih panogah. Več od ene zmage ima namreč le ekipa ŠD Kozje, ki je zmagala v treh panogah, tokrat pa je osvojila drugo mesto. Na tretje mesto se je tokrat uvrstila ekipa ŠD Buče.

Po sedmih panogah je vodilna ekipi ŠD Kozje nekoliko povečala prednost pred drugouvrščeno ekipo ŠD Lesično, tretja ostaja ekipa ŠK Virštanj, ki pa se ji je zelo približala ekipa ŠD Polje.  Naslednja panoga bo šah, ki bo potekal v januarju v organizaciji Športnega društva Zagorje.  (R.G.)