Slatinčani prvič klonili (video), Podčetrtanom spodrsnilo na Gorenjskem

Košarkarji Rogaške so bili po sinočnjem porazu Krke v Šentjurju še edina neporažena ekipa v prvi ligi. Danes so bolj ali manj vsi pričakovali, da bo tako tudi po domači tekmi z Laščani …

Slatinčani so bi po vodilnem začetnem košu v podrejenem položaju do 6. minute, ko so povedli s prostim metom najbolj razpoloženega domačega strelca Obrada Tomića. V prvem kvartalu so vodili še enkrat, in sicer ko je eno od let 5 domačih trojk iz skupaj 20 poskusov prispeval Stefan Mijović. Laščani so po 10 minutah vodili za 7 in že na začetku 12. minuti povedli z dvomestno prednostjo. Rogaška se je v 14 minuti približala na 5 točk, potem pa so znova prednjačili gostje, ki so ob polčasu vodili za 8.

Rogaška se je sredi tretje četrtine približala na 53:54, ko je zadel Žan Kosić, a so igralci Zlatoroga znova strnili vrste in se uspeli nekoliko oddaljiti.

Na začetku zadnjega kvartala so gostje povedli za 11 – 57:68, a je četa Damjana Novakovića s serijo 10 točk gostom prišla povsem za pete. Vseeno jim vodstva v naslednjih minutah ni uspelo prevzeti, so pa domači preko Marka Pajića 49 sekund pred koncem izenačili. Laščani so v tej sezoni odigrali že tri podaljše in marsikaj je tudi tokrat kazalo na to, vendar je tik pred iztekom igralnega časa eden od treh gostujočih Američanov zadel in poskrbel za šok na slatinskih tribunah. Rogaška je po zadnji minuti odmora iz avta neuspešno poskušala z visoko podajo, ki je zadela obroč in gostje so se veselili uspeha.

Rogaška : Zlatorog 75:77 (24:31, 18:19, 15:13, 18:14)

Tomić 23, Pajić 19, Mijović 10, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Poraz na današnji tekmi bi se lahko zgodil že prejšnji teden v Ljubljani, ko smo igrali podobno tekmo in na koncu srečno izvlekli zmago, kar se nocoj ni zgodilo. Dobiti 31 točk v 1. četrtini in v 2. četrtini šest minut odigrati brez osebne napake je velik problem. V drugem polčasu smo se resetirali in začeli igrati tako kot znamo. Žal so Laščani odgovorili. Na koncu smo imeli svojo priložnost, da tekmo vendarle zmagamo. Žal smo žogo izgubili in Thomas je to kaznoval. Čestitke Laškemu za zasluženo zmago.”

Chris Thomas, trener Zlatoroga: “Zadnji koš Thomasa je bil spektakularen. 4 tekme v gosteh in tri zmage to je za nas neverjetnega pomena. Danes ne morem, da ne omenim Vodiškarja, katerem sem med polčasu dejal, da vem da je jezen, ker zadnje čase igra manj in da ima danes priložnost in jo izkoristi. To je naredil fenomenalno!”

10. Ilirija 0/5 4

V sredo, 14. novembra, bo Rogaška v okviru ABA2 lige gostovala v Sarajevu. V nedeljo, 18. novembra, Slatinčani gostujejo pri Petrol Olimpiji.

§

2. slovenska košarkarska liga

Podčetrtani so v Kranju začeli slabše od gostiteljev, ki so si v prvih 10 minutah nabrali natančno tolikšno prednost. S serijo 7 točk v zadnjih 40 sekundah drugega polčasa so gostje prišli na 38:36.

V 24. minuti so termalci preko Anžeta Cerkovnika prvič povedli po pol ure igre pa je imel Triglav tri točke prednosti. Po boljšem kranjskem uvodu v zadnjo četrtino so gostje v 37. minuti uspeli izenačiti in povesti. Dobro minuto pred koncem so Podčetrtani vodili 76:80, a so gostitelji s serijo 7:0 tekmo obrnili v svoj prid.

ECE Triglav : Terme Olimia Podčetrtek 83:82 (30 : 20, 8 : 16, 21 : 20, 24 : 26)

Cerkovnik 24, Strnad 17, Milašinović 13, Švigelj 10, …