Podčetrtani uspešni na prenovljenem parketu

V prvi odigrani tekmi 5. kola 2. slovenske košarkarske lige so igralci Term Olimia po skoraj mesecu dni znova igrali pred domačim občinstvom.

Na prenovljeni talni podlogi so imeli z ekipo iz Zasavja na začetku nekaj preglavic, saj je Hrastnik povedel s 5:14, v drugi polovici prve četrtine pa so domači že uspeli priti do vodstva. Ekipi sta bili v drugi četrtinivečinoma skupaj, gostje pa so ob koncu polčasa prešli v vodstvo z 32:39.

V tretji minuti drugega polčasa so termalci uspeli izenačiti in malo kasneje preiti v vodstvo. Sledila je domača serija in vodstvo tudi z 18 točkami, tretjo četrtino pa so domači dobili za 19.

Gostje so se v zadnjem kvartalu uspeli še najbolj približati v 38. minuti, ko je bilo 82:72, a ja bila domača zasedba na preži in dopustila, da bi se razlika zmanjšala.

Terme Olimia Podčetrtek : Hrastnik 87 : 75 (20 : 18, 16 : 21, 30 : 11, 21 : 25)

Strnad 29, Cerkovnik 18 (19 skokov), Štruc 14, …

Naslednjo soboto Podčetrtane kot vodilno ekipo lige čaka gostovanje v Kranju, Triglav pa je imel do sinoči en poraz.

*foto: KKTOP