Dobovec ni več na vrhu lestvice (video)

Ekipa Dobovca je v 7. kolu prve slovenske futsal lige gostovala pri Mariboru, s katerim je bila do sinoči edina še neporažena zasedba v letošnji sezoni.

Domačini so povedli v 3. minuti prek Mateja Fiderška, ki je izkoristil podajo Tea Turka in zmedo v gostujoči vrsti pri izvajanju avta Maribora. Dobovec je prek Roka Mordeja hitro izenačil, po protinapadu pa so gostitelji spet vodili, rezultat polčas je po igranju z roko Žige Čeha postavil prvi strelec lige Matej Fideršek. Denis Totošković je znižal na 3:2, a je Nik Jelić že v 28. minuti poskrbel za novo konkretnejše vodstvo Mariborčanov. Od 35. minute dalje so varovanci trenerja Kujtima Morine igrali z vratarjem igralcem v polju, v tem času so dobili še en gol za 5:2, končni izid 5:3 je postavil Rok Mordej.

FutureNet Maribor : Dobovec Pivovarna Kozel 5:3 (3:1)
1:0 – Fideršek (3.’), 1:1 – Mordej (5.’), 2:1 – Stojković (10.’), 3:1 – Fideršek (15.’/10 m), 3:2 – Totošković (26.’), 4:2 – Jelič (28.’), 5:2 – Fideršek (37.’), 5:3 – Mordej (40.’)

10. Benedikt avtodeli Džauš 6 0 1 5 -33 1

Ekipo Dobovca sedaj čaka turnir skupine A elitnega dela evropske lige prvakov v Litvi, kjer bo igrala tudi z ekipama iz Nemčije in Španije.

*foto: Futsal Maribor