Rogaška še naprej nepremagana, Šentjur nocoj s prvaki; Podčetrtani znova boljši od Parkljev

Košarkarji Rogaške so tudi po treh odigranih tekmah v državnem prvenstvu neporaženi. V Šenčurju so tokrat igrali brez Siniše Bilića in Obrada Tomića ter do zmage prišli v tesni končici srečanja.

Slatinčani so v 7. minute prve četrtine vodili za šest točk, a so jih gostitelji ujeli in v 14. minuti sami vodili s tolikšno prednostjo. Do konca prvega polčasa sta se ekipi izmenjali v vodstvu in na glavni odmor odšli s 46:48.

V drugem delu tekme sta bili ekipi manj učinkoviti, Slatinčani pa so po 30 minutah znova vodili za 6.

Tej prednosti so na začetku zadnjega kvartala dodali še eno točko, a so se Šenčurjani v naslednjih minutah priklopili in v 38. minuti povedli za točko. V končnici je bila Rogaška boljša in edina poleg Krke ohranila status neporažene ekipe.

Šenčur GGD : Rogaška 79:81 (22:24, 24:24, 16:20, 17:13)
Mijović 20, Pajić 18, Davis 16, Knežević in Kosić po 11, …

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: “Čestitam Rogaški za zmago. Mi smo bili v začetku tekme premehki, s tem smo dovolili gostom, da so zadeli nekaj metov od daleč. V drugem polčasu smo igrali zelo borbeno in precej bolje v obrambi, žal pa smo v napadu zgrešili nekaj pomembnih metov blizu koša in na koncu izgubili za dve točki.”

Damjan Novakovič, trener Rogaške: “Tekmo s Šenčurjem smo igrali močno oslabljeni, saj sta zaradi poškodb manjkala Tomić in Bilić. Ob tem si je na začetku tekme gleženj poškodoval še Knežević, tako da smo tekmo v zelo zmanjšani rotaciji odigrali zelo borbeno. Večji del tekme smo bili v prednosti in na koncu zasluženo zmagali.”

HOPSI POLZELA : HELIOS SUNS 68:52
SIXT PRIMORSKA : ZLATOROG LAŠKO 84:53
KRKA : ILIRIJA 97:91
Šentjur : Petrol Olimpija (nedelja ob 18:00)

10. Ilirija 0/3 3

V sredo, 31. oktobra, bo Rogaška v ligi ABA2 gostovala v Domžalah, v soboto, 3. novembra, pa pri Iliriji. Šentjur bo v torek, 30. oktobra, ob 18:00 začel domačo pokalno tekmo z Bistrico, v soboto pa gostuje v Domžalah.

§

Po sredini pokalni tekmi pri Parkljih so se Podčetrani pri tej ekipi zglasili tudi v sobotni tekmi v okviru 2. slovenske košarkarske lige. Tokrat se je bilo za zmago treba nekoliko bolj potruditi.

V uvodni četrtini so termalci povedli za 6 točk, a so Ljubljančani kmalu uspeli ujeti priključek in na začetku druge četrtine za kratek čas tudi povesti. Sledila je serija termalcev z 0:11, v 19. minuti pa so gostje “bežali” za 9. Parklji so na začetku drugega polčasa prišli na 3 točke zaostanka, potem pa so Podčetrtani znova prestavili v višjo prestavo in v 26. minuti vodili za 15 točk. Domači se niso predali in v 35. minuti zaostajali 72:78, a so termalci znova pobegnili na dvomestno prednost. Minuto in četrt pred koncem je Dejan Milašinović s trojko za 79:89 potrdil zmago.

Parklji : Terme Olimia Podčetrtek 81:92 (23:26, 20:23, 16:21, 22:22)
Cerkovnik 22 (14 skokov), Milašinović 18, Žvan 16, Strnad 13, Švigelj 12, …

12. Brinox Medvode 0/3 3

V petek, 2. novembra, termalci ob 19:00 gostijo Hrastnik, v torek pa bodo ob 18:00 odigrali domačo pokalno tekmo s Parklji.

*foto: KK Šenčur GGD