Rogaška iz Hruševca odnesla dve točki

Sinoči se je z lokalnim derbijem med Šentjurjem in Rogaško začelo tudi državno košarkarsko prvenstvo.

V Hruševcu so se vsi udeleženci tik pred začetkom tekme z minuto molka poklonili spominu na preminulega dolgoletnega športnega novinarja Janeza Terbovca.

Šentjurčani niso mogel računati na poškodovanega novinca Dejana Čigojo, Rogaška pa je igrala z vsemi razpoložljivimi močmi.

Po izenačenem začetku je v 7. minuti Šentjur povedel 15:10, nato pa je Rogaška s serijo 8 točk prvo četrtino zaključila s prednostjo. Rogaška je vodila do 18. minute, ko je za izenačenje in vodstvo domačih s košem ob osebni napaki poskrbel Žiga Jurček. Do konca polčasa je bila rahla pobuda na strani Šentjurja, Rogaški pa je s trojko Vašla konec 20. minute uspelo izenačiti na 37. V prvem polčasu je v domači vrsti, ki je zadela 7 trojk, blestel Mike Harmon, ki je izza črte 6,75 metal 5/6.

Sredi tretje četrtine je Šentjur s trojko prebujenega Davorja Konjevića povedel 50:46, po gostujoči minuti odmora pa so bistveno bolj uspešno nadaljevali Slatinčani. V 30. minuti so tako vodili 52:60 (delni izid 2:14).

V 34. minuti je Rogaška povedla z najvišjo razliko tekme – 13 točk (58:71). V domačem taboru se niso predali in nižali razliko, ki je slabi dve minuti pred koncem upadla na 4 (70:74). Končni izid je z eno od treh svojih treh trojk postavil Tomaž Jereb.

Domači so bili od Rogaške boljši samo v trojkah – 12:5.

Šentjur : Rogaška 77:80 (15 : 18, 22 : 19, 17 : 23, 23 : 20)
Harmon 24, Konjević 14, Jereb 11, Ahmedović in Jurček 10, …; Davis 17, Vašl 16, Tomić 13, Šantelj 12, Bilić 10, Kosić 10, …

Naslednjo soboto bo Rogaška gostila Primorsko, Šentjur pa Laščane. Obe tekmi se bosta začeli ob 19.00. V drugi jadranski ligi bo Rogaška v sredo gostila Vršac.

*foto: Zlatko Drovenik