Dobovec s pomočjo nekdanjih Litijanov preko Litije

Le nekaj dni po zmagi v Kobaridu so igralci znova stopili na igrišče, tokrat pa so mestu vrelcev gostili Litijo, ki do tekme v aktualnem prvenstvu še ni oddala točke.

Tokrat je bilo drugače, saj so črno-beli napolnili njihovo mrežo in so sedaj na vrhu lestvice s polnim izkupičkom skupaj z zasedbo iz Maribora.

Vseeno zmaga ni prišla sama od sebe, saj so gostje v 7. minuti povedli, a je že naslednjo minuto zadel Alen Fetić, ki je še prejšnjo sezono igral prav za Litijo. Na 2:1 je v 11. minuti povišal še en nekdanji Litijan, Klemen Duščak. Dve minuti kasneje je Goran Gribić postavil izid polčasa.

Na polovici drugega polčasa je odločilni gol tekme dosegel Kristjan Čujec, v 32. minuti pa je bil uspešen tudi kapetan Rok Mordej. Pet minut pred koncem je svoj drugi gol dosegel Duščak.

Dodajmo, da so se v domačem klubu pred tekmo s simbolično gesto poslovili od dolgoletnih igralcev Aleša Marota in Matjaža Vojska, ki sta po koncu prejšnje sezone končala z igranjem futsala na najvišji ravni.

Dobovec Pivovarna Kozel : Litija 6:1 (3:1)

KMN Sevnica : KMN Bronx Škofije 2 : 2
KMN Oplast Kobarid : Siliko Mkeršmanc 1 : 6
FC Ivančna Gorica : FutureNet 1 : 8
FSK Stripy : Benedikt avtodeli Džauš 5 : 0

Naslednji petek je na vrsti gostovanje na Vrhniki.