Rogaška jadransko pustolovščino zaključila tik za najboljšo četvorko

Košarkarji Rogaške so v zadnji tekmi drugoligaškega regionalnega tekmovanja v ABA 2 ligi gostovali v Beogradu, kjer so prišli do zmage, s katero so zasedli končno 5. mesto.

Srbska ekipa je bila v prvi četrtini boljši nasprotnik in je dvakrat vodila s 14 točkami prednosti. Po 33:20 v 13. minuti je Rogaški v treh minutah uspelo priti na tri točke zaostanka, po vnovični domači prednosti, ki je nanesla 7 točk, pa je Slatinčanom do konca polčasa uspelo priti na 41:40. Rogaška je bila v tretji četrtini vseskozi v prednosti, gostje pa so razliko najbolj povišali na koncu tega obdobja, ko so povedli 55:63. V zadnjem kvartalu se je Dynamic uspel približati na pol ducata točk zaostanka, po malce večji prednosti Rogaške pa v zadnji minuti na 76:81. Vseeno so v samem izteku tekme člani gostujoče zasedbe preko prostih metov poskrbeli za zanesljivo zmago in lep končni uspeh v krstni sezoni tega tekmovanja.

Za zaključni turnir sta Rogaški zmanjkali dve zmagi, v Čačku pa bosta od slovenskih ekip sodelovali Primorska in Krka.

Dynamic VIP Pay : Rogaška 78:86 (24:13, 17:27, 14:23, 23:23)

Fon 14, Kosić in Pajić 13, Nikolić 12, Davis 11, Batur 10, …