Podčetrtani blizu uspeha nad Hopsi (video) + 3 trojke od table Karavdića

Po uvodnih zmagah proti drugoligašema je za podčetrteške košarkarje sinoči prišla na vrsti tekma s prvoligašem s Polzele, ki se trudi ohraniti status prvokategornika.

V zelo pomembni tekmi za obe ekipi so Savinjčani začeli bistveno bolje, saj so odlično metali z razdalje in uspešno ovirali domače igralce, ki so na polovici prve četrtine zaostajali 10:20. Podobna razlika je bila na koncu prvega kvartala, vmes pa so gostje največ vodili za 14 točk.

V drugi četritni so termalci prikazali veliko bolj odločno predstavo in na polovici tega dela igre prišli do izenačenja na 36. S košem Patrika Tabaka so domači prvi polčas celo dobili s točko prednosti.

Podčetrtani so bili nekaj boljši nasprotnik tudi v tretji četrtini, ko jim je stekel met z razdalje. Tako so po eni od šestih trojk Jureta Štruca v 29. minuti povedli 65:57.

Gostitelji so tudi v zadnji četrtini dobro metali z razalje in tokrat imeli tudi bučnejšo podporo občinstva. Po 36 minutah so tako vodili 82:78. Na njihovo žalost so trojke še bolje šle od rok gostom, ki so jih zgolj v tem delu igre zadeli šest. Prav tako so sodniki domačim napiskali ogromno osebnih napak, tako da so se gostje dodobra preizkusili tudi v prostih metih. Na koncu so tekmo s petimi osebnimi napakami končali trije domači igralci, Hopsi pa so končno razliko ustvarili v zadnji minuti.

Dodajmo, da je domačemu košarkarju Sedinu Karavdiću kar trikrat uspelo zadeti trojko od table, kar je razvidno tudi v spodnjem posnetku!

Terme Olimia Podčetrtek : Hopsi Polzela 89:96 (21 : 32, 21 : 9, 27 : 23, 20 : 32)

Štruc 26, Karavdić 16, Strnad 13, Radanovič 11, …

Tihomir Tabak, trener Term Olimia Podčetrtka“Za nami je prava prvenstvena tekma, na kateri smo bili vsaj enakopraven nasprotnik Hopsom. To velja tudi za vse košarkarske elemente. Razen uvodne četrtine smo tekmo kontrolirali. V zadnjih petih minutah so se dogajale stvari na katere nimamo vpliva. Čestitam košarkarjem Polzele za zmago. Še enkrat bi čestital mojim igralcem za izredno borbeno in odlično tekmo. Zahvalil bi se tudi publiki, ki je pripravila izjemno vzdušje, v katerem je bilo lepo igrati.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: “Po začetnem vodstvu smo, kot ponavadi začeli igrati nezbrano in domačinom dopustili, da nas ujamejo. Ekipa Term Olimia je dokazala, da lahko z borbeno igro in številnimi nemogočimi meti za tri točke, premagajo vsakogar. Priznati moram, da smo tekmo srečno izvlekli.”

6. Mesarija Prunk 2 0 2 2 140/181 -41

Naslednjo tekmo bodo Podčetrtani igrali v torek, 27. marca, ko bodo gostili Zlatorog.