Rogaška po visokem vodstvu tesno ugnala Olimpijo

V prvi tekmi predzadnjega kola prvoligaškega košarkarskega tekmovanja je Rogaška ugnala ekipo aktualnih državnih prvakov iz Ljubljane.

Slatinčani so začeli sijajno in po sedmih minutah igre vodili z 21:6, 15 točk pa je znašala tudi prednost po prvi četrtini. Gostje so kmalu prišli na 9 točk zaostanka, a je do konca polčasa Rogaška naredila delni izid 15:3 in ob glavnem odmoru vodila za 20 točk. V domači vrsti se je z nekaj izjemnimi potezami izkazal Američan Davis.

Ko so Slatinčani po treh minutah tretje četrtine povedli 50:23 se je zdelo, da je tekma odločena, a je Olimpija, ki je bila tako kot domača zasedba v precej okleščeni zasedbi, do konca 30. minute prišla na znosnejših 16 točk zaostanka.

V 33. minuti je bilo na semaforju 63:55, tudi po zaslugi natančnih gostujočih metov z razdalje in Erazma Lorbka, tako da je bila tekma povsem odprta. Dobre tri minute do konca je domača prednost znašala le tri točke. Toliko so gostje zaostajali tudi 40 sekund do konca, po zgrešenem metu Rogaške pa je Oliver 12 sekund pred koncem naredel prekršek dvojnega vodenja in si pri tem prislužil še tehnično napako ter Rogaški poklonil zmago.

Rogaška : Petrol Olimpija 75:71 (26:11, 15:10, 22:26,12:24)

Davis 24, Batur 17, Pajić 16, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Proti zelo oslabljeni ekipi Olimpije smo dominirali 25 minut, vodili že s 25 točkami prednosti, nato pa popolnoma popustili. Zadnji del tekme smo odigrali brez prave energije, kar so Ljubljančani izkoristili in se približali. Na koncu smo tekmo, ki ne odloča o ničemer, dobili in s tem razveselili domače navijače.”

Zoran Martić, trener Petrol Olimpije: “Zaslužena zmaga Rogaške. V prvem polčasu smo pokazali izjemno slabo igro, v drugem pa smo vtis nekoliko popravili.”