Rogaška na koncu “zamrznila” Črnogorce

Po pokalno-reprezentančnem premoru se nadaljuje klubska sezona. Ekipa Rogaške je v 18. kolu druge jadranske lige gostila črnogorski Lovćen in z zmago ostala v borbi za zaključni turnir, ki ga bo gostil Čačak.

Po poškodbi je v slatinski zasedbi znova zaigral Američan Rashun Davis. Ekipi sta bili v prvem polčasu precej izenačeni in sta se večkrat zamenjali v vodstvu. Po 20 minutah je vrsta iz Cetinja 41:42, najvišja razlika v prvem delu pa je bila, ko je 211 cm visoki Duško Albijanić z zabijanjem goste povedel v vodstvo 34:40.

V prvi polovici tretje četrtine so Črnogorci še vzdrževali prednost, z eno od petih trojk kapetana Žige Fona pa je Rogaška v 26. minuti po daljšem času znova prevzela rezultatsko pobudo. Prvouvrščena ekipa prvega dela prvenstva najmanjše bivše jugoslovanske republike je po pol ure igre vodila z najtesnejših 62:63, a so gostje minuto pred koncem tega dela igre zaradi poškodbe izgubili organizatorja igre Nikolo Koraća.

Slatinčani so šest minut pred koncem vodili s 70:66, štiri minute do konca tekme pa s 74:67. S serijo šestih točk so dve minuti pred koncem vodili za 13, gostje pa v končnici niso uspeli ogroziti domače zmage.

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Vedno je po premoru velika neznanka, kako bo ekipa odreagirala. Nismo začeli s pravo energijo, Lovćen se je razigral in bil večji del tekme v minimalni prednosti. V nadaljevanju smo le prelomili tekmo, verjetno pa je na to vplivala tudi poškodba Koraća.”

Petar Jovanović, trener Lovćena: “Po dobrem prvem polčasu in našem vodstvu smo v 3./4 v napadu doživeli manjši padec. To je bilo vidno tudi v 4./4. Glavni razlog za to je poškodba našega prvega organizatorja igre Koraća. Čestitam Rogaški za zasluženo zmago.”

Rogaška : Lovćen 81:70 (26:26, 15:16, 21:21, 19:7)
Pajić 20, Fon 17, Nikolić 15, Djuranović 11, Davis 10, …

12 AV Ohrid 17 1 16 1147:1564 -417 18

Do konca tekmovanja v 2. ABA ligi so še štirije igralni dnevi. Slatinčane naslednji torek čaka gostovanje v Vršcu. V soboto bodo v uvodni tekmi slovenske lige za prvaka gostili neugodne Šenčurjane. Šentjurčani bodo gostovali v Domžalah, dan prej pa bodo Podčetrtani začeli prvoligaške kvalifikacije, in sicer bodo gostili zasedbo iz Škofje Loke.