Šentjur z novo zmago, Rogaška le s točko pri zadnji ekipi; Podčetrtani s 15. zaporedno zmago

V 14. kolu prvoligaškega tekmovanja so šentjurski košarkarji z zmago še izboljšali možnosti za sodelovanje v ligi za prvaka. Rogaška je po četrtkovem pokalnem porazu izgubila pri zadnjeuvrščenih Laščanih.

Šentjurčani so tekmo z Gorenjci začeli izjemno poletno in po dobrih petih minutah povedli s 17:4, a je sledil padec, tako da so po prvi četrtini gostje, ki so zadevali z razdalje, vodili za točko. V drugi četrtini so bili domači znova konkretnejši in polčas končali z dvomestno prednostjo.

Gostje so se v 23. minuti približali na 9 točk zaostanka, potem pa so domači na krilih Coreya Allena, ki je zadeval tudi iz zelo težkih položajev, povišali razliko in malo pred koncem tretje četrtine vodili za 19 točk.

V začetku zadnjega kvartala je domača prednost narasla na 20 točk, potem pa je nekoliko popustila zbranost, tako da so gostje štiri minute pred koncem zaostajali za 11 točk. S serijo 7 točk se je Šentjur znova odlepil in odločil srečanje v svojo korist.

ŠENTJUR : ŠENČUR GGD 87:76 (21:22, 27:15, 22:17, 17:22)
Allen 27 (10 podaj), Bolčina 16, Williams 15, Pešić 12, …

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Mojim fantom čestitam za odlično igro. Mislim, da smo celotno srečanje kontrolirali rezultati in zasluženo prišli do zmage. Šenčurju se je poznalo, da so v četrtek igrali pokalno srečanje z Rogaško, vendar to ne zmanjšuje našega uspeha. Zahvalil bi se tudi našim navijačem za podporo.”

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: “Zaslužena zmaga Šentjurja. Moji košarkarji so hoteli priti do zmage brez igre v obrambi, ker ni mogoče. V drugem polčasu smo se skušali vrniti v igro, vendar so bili Šentjurčani že preveč razigrani. Po takem srečanju nam preostane le to, da v naslednjem tednu odpravimo naše napake.”

§

Slatinčani so v Treh lilijah na začetku tekme zaostali za 7 točk, a so Laščane do konca prve četrtine uspeli ujeti. Na začetku druge četrtine so gostje sicer povedli, a so v drugem desetminutju so vpisali le 9 točk in ravno za toliko zaostali za gostitelji.

Po glavnem odmoru se je Rogaška nekoliko približala, a je v drugi polovici tretje četrtine laška zasedba pobegnila na dvomestno prednost. V zadnji četrtini je Rogaška najmanj zaostajala 11 točk, a je bila od zmage tokrat precej oddaljena.

ZLATOROG LAŠKO : ROGAŠKA 78:63 (25:25, 18:9, 18:14, 17:15)
Nikolić 16, Davis 10, …

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: “Mojim fantom čestitam za odlično igro. Mislim, da smo celotno srečanje kontrolirali rezultati in zasluženo prišli do zmage. Rogaški se je poznalo, da so v četrtek igrali pokalno srečanje s Šenčurjem, vendar to ne zmanjšuje našega uspeha. Zahvalil bi se tudi našim navijačem za podporo.”

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Laščani so tekmo odigrali z več energije in bolj borbeno tako v obrambi kot v napadu. Mi smo bili premalo zbrani in imeli preveč padcev v igri, tako, da so Laščani zasluženo prišli do zmage.”

10. Zlatorog Laško 4/10 18

V okviru druge jadranske lige bo Rogaška v sredo gostovala pri Krki, v okviru državnega prvenstva pa bo v soboto gostila Primorsko, pri Novomeščanih pa bo gostoval Šentjur.

§ §

Termalci so pri tretjeuvrščeni ekipi začeli uspešno in po 7 minutah povedli za 10 točk. Ljubljančani so se v drugi četrtini vedno bolj bližali in v 18. minuti prišli na 37:38. Po glavnem odmoru so Parklji uspeli izenačiti, a so Podčetrtani uspeli za nekaj časa povišati prednost. V 29. minuti je bilo znova zelo tesno 52:53.

Termalci so podobno kot v predhodni četrtini v zadnji znova nekoliko povedli, a so vztrajni gostitelji v 34. minuti prišli na 62:63. Tri minute pred koncem so Parklji povedli za točko, v končnici pa je bila vodilna ekipa bolj zbrana in vpisala 15. zaporedno zmago.

PARKLJI : TERME OLIMIA PODČETRTEK 76:82 (18:24, 19:16, 15:17, 24:25)