Rogaška zašla v serijo porazov (+ video namernega udarca nad Nikolićem)

V tekmi 15. kola druge jadranske lige je Rogaška odpotovala v Novo mesto, k neposrednim tekmecem za uvrstitev na zaključni turnir četverice.

Po začetnih 8:3 za Krko je slatinska zasedba v drugi polovici prve četrtine odgovorila s precejšnjo učinkovitostjo in ta del igre dobila za 5 točk. Na začetku druge četrtine so gostje povedli za 10 točk, v 17. minuti pa so razliko povečali na 12. Domači so zaostanek do konca polčasa uspeli prepoloviti.

Kmalu po glavnem odmoru sta bili ekipi rezultatsko povsem blizu, Krka pa je v 25. minuti po dolgem času povedla. Ekipi sta se v naslednjih minutah izmenjevali v vodstvu, ob koncu 30. minute pa so “tabletarji” povedli 61:56.

V zadnji četrtini je domača zasedba vseskozi vzdrževala prednost, ki jo je dve minuti pred koncem dvignila na 11 točk.

Krka je izvajala dvakrat več prostih metov kot gostje, oboji pa so bili pri tem dvotretjinsko uspešni.

Po pokalnem porazu in izpadu s Šenčurjem ter prvenstvenim porazom v Laškem je to tretji zaporedni kiks Rogaške.

Krka : Rogaška 81:73 (19:24, 17:18, 25:14, 20:17)
Davis 21, Fon 20, Šantelj 11, …

Simon Petrov, trener Krke: “Pričakovano težka tekma. V prvem polčasu smo bili zelo nezbrani, v drugem polčasu pa smo to popravili. Igra nam nikakor ni stekla, a smo si vendar priborili dovolj veliko prednost, da smo tekmo lahko mirno zaključili.”

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Če se pogleda statistika, je vse jasno. Krka je dobila tekmo s prostimi meti. Bolj od poraza nas boli poškodba Nikoliča, za katero ne vemo, kako resna je.”

12 AV Ohrid 15 1 14 981:1356 -375 16

Rogaško v soboto čaka domača tekma za točke državnega prvenstva, in sicer z vodilno Primorsko.

*foto: KK Krka/Danilo Kesić