V lokalnem derbiju Rogaška za las boljša od Šentjurja; Podčetrtani gladko s Primorci; instalaterji dobili podaljšek

Glede na nekaj zadnjih rezultatov je malokdo pričakoval, da se bo subregionalni derbi košarkarjev Rogaške in Šentjurja v okviru državnega prvenstva razvil v tekmo z negotovo končnico.

Slatinčani, ki so igrali brez Američana Davisa so sicer začeli s 6:0, a so gostje, ki so v tej sezoni že velikokrat slabo vstopili v tekmo, odreagirali bolje in v 5. minuti povedli za koš, do konca prve četrtine pa sta bili ekipi povsem skupaj.

Sredi druge četrtine je Rogaška z eno od sedmih trojk Mitje Nikolića povedla za 7 točk, dve minuti kasneje pa za 10. Šentjur je do polčasa zaostanek znižal na pol ducata točk, kmalu po začetku drugega polčasa pa so gostje s skupno serijo 11 točk povedli za tri. V 25. minuti so gostje povedli za 5, kar jim je uspelo tudi v 30.

S skupno serijo 9 točk je Rogaška v 32. minuti povedla 65:61. Po gostujoči minuti odmora je šentjurski Američan Marcus Williams z zabijanjem in trojko goste znova povedel v vodstvo. Šentjur je v 36. minuti povedel 70:74, a Rogaška gostom ni dovolila, da bi se odlepili. Minuto pred koncem je gostujoči center Tomaž Bolčina izenačil na 80 in zgrešil dodatni prosti met. Po košu Žana Kosića je Šentjur dvakrat zapored zgrešil, na drugi strani pa je Miha Fon zadel iz prostih metov. Končni izid je postavil Williams, a zmage gostiteljev ni več mogel ogroziti.

ROGAŠKA : ŠENTJUR 84:82 (22:21, 22:17, 14:23, 26:21)
Nikolić 33 (indeks 43), Kosić 11, Pajić 10, …; Bolčina  in Williams po 16, Popadić 13, Pešić 11, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Tekma je bila izenačena in borbena. Nismo bili v pravem ritmu, z veliko borbenosti pa smo uspeli ugnati neugodno ekipo Šentjurja. Zahvalil bi se domači publiki za podporo.”

Andrej Žakelj, trener Šentjurja: “Čestitke ekipi Rogaške za zmago. Tudi, če bi se srečanje končalo drugače, to ne bi bilo nezasluženo. Odigrali smo dobro tekmo in odlično reagirali na probleme, ki jih imamo. Žal smo v končnici odigrali nespametno. To je šola za prihodnje. Menim, da lahko s podobno igro kot danes presenetimo marsikatero ekipo.”

9

V torek Šentjurčani v okviru pokala Helios Alpe Jadran gostujejo na Madžarskem. Rogaška bo dan kasneje v okviru druge jadranske lige gostovala v Mostarju.

§ §

2. SKL

Prvih sedem minut sta bili ekipi izenačeni, potem pa so gostitelji začeli višati razliko. Ta je bila najvišja v 35. minuti ko je bilo 80:55, potem pa so gostje ublažili poraz.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : PLAMA PUR 86:71 (22:18, 26:17, 22:14, 16:22)
Cerkovnik 20 (14 skokov), Radanovič 14, Štruc 12, …

12. Portorož 1/8 10

Termalci bodo v torek ob 19.00 v okviru pokalnega tekmovanja gostili polzelske Hopse.

§ §

Začelo se je tudi rekreativno tekmovanje na Polzeli, kjer med šestimi ekipami sodeluje tudi šentjurska zasedba Instalacije Verhovšek.

KAMN. VOGRINEC : INSTAL. VERHOVŠEK 67:71 (20:11, 4:18, 17:17, 20:15, 6:10)

INSTAL. VERHOVŠEK : LEV ZAVAROVANJA 70 : 60 (11:13, 16:13, 22:16, 21:18)

1. LEV ZAVAROVANJA ŽALEC 3 2 1 214 : 173 41 5
2. PEKARNA REDNAK NAZARJE 3 2 1 220 : 186 34 5
3. INSTALACIJE VERHOVŠEK ŠENTJUR 3 2 1 200 : 191 9 5
4. KAMNOSEŠTVO VOGRINEC BRASLOVČE 3 2 1 195 : 194 1 5
5. EVB-UPRAVLJANJE.SI 3 2 1 173 : 156 17 4
6. VETERANI 45+ POLZELA 3 0 3 138 : 234 -96 3