Šentjur razočaral; termalci potrdili prvo mesto

Po zmagi Rogaške pri Olimpiji je preostali prvoligaš, Šentjur, na domačem parketu s Polzelani prikazal bistveno slabšo predstavo.

Hopsi so jim ob odličnem metu iz igre namreč odčitali košarkarsko lekcijo. Po poškodbi Miloša Pešića so gostje v 14. minuti  vodili že 18 točk, a so se Šentjurčani s serijo 10 točk edinič uspeli kolikor toliko približati. Polzelani so odgovorili s trojkami, ki so jih skupaj zadeli kar 19.

ŠENTJUR : HOPSI POLZELA 73:93 (13:25, 24:26, 16:23, 20:19)
Pešič 20, Bolčina 17, Williams 13, …

Andrej Žakelj, trener Šentjurja: “Čestitke Hopsom za več kot zasluženo zmago. Imeli so zelo dober dan v napadu. Za nami je zanimiva tekma.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: “Na vedno vročem parketu dvorane Hruševec smo prišli do zelo pomembne zmage in s tem anulirali domač poraz proti Šenčurju. V drugem delu rednega dela sezone bomo imeli več domačih tekem, zato pričakujem, da bomo vknjižili kakšno zmago več in se s tem približali uvrstitvi v Ligo za prvaka.”

8

V torek Šentjur ob 18.00 igra domačo pokalno tekmo z Nazarjem. V sredo Rogaška v okviru ABA 2 lige ob 19.00 gosti Vršac. Obe ekipi se bosta v okviru državnega prvenstva v soboto pomerili v Rogaški Slatini.

§ §

2. SKL

Bivši Pingvini so proti Podčetrtanom začeli s 5:0, ki so vodstvo uspeli prevzeti v 5. minuti, a se je predzadnja ekipa druge lige upirala še naprej. V 23. minuti je bilo 47:45, potem pa je gostom uspela serija 10 točk. Najvišja razlika je bila v 35. minuti pri 58:77, gostujoči uspeh pa ni bil več ogrožen.

LJUBLJANA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 77:90 (18:18, 20:23, 14:23, 25:26)
Stemberger 20, Kureš 19, Verbič 12 (5 skokov); Karavdić 21, Strnad 17 (7 podaj), Cerkovnik 14 (6 skokov).

7

V torek bodo termalci v povratni pokalni tekmi ob 19.00 gostili Parklje, ki so bili v prvi tekmi boljši za pet točk. V soboto je ob 19. uri na sporedu domača tekma s Plamo Pur.