Rogaška nadaljuje z zmagami, Šentjur s porazi; termalci obkljukali Grosuplje

Po predzadnjem sklopu tekem v letošnjem koledarskem letu so lahko v Rogaški Slatini zadovoljni, saj so odpravili Ilirijo, na drugi strani pa v Šentjurju nikakor ne uspejo sestaviti kredibilne predstave.

Slatinčani so v luči odprtih tribun za košema začeli s serijo 10 in napovedali, kaj si želijo. Po 31:17 je gostom uspela serija 11 točk, a je do polčasa razlika narasla na 9. Po glavnem premoru so Slatinčani zaigrali odlično in v 27. minuti prišli do prednosti 22 točk. Vseeno tekma še ni bila povsem odločena, saj je Ilirija v 33. minuti zaostanek znižala na 12, a Slatinčani Ljubljančanom niso dopustili, da pridejo bližje. Izjemna predstava je uspela Mitji Nikoliću, ki je zbral kar 44 indeksnih točk.

ROGAŠKA : ILIRIJA 82:69 (23:13, 17:18, 29:16, 13:22)
Nikolič 26 (13 skokov, indeks 44), Davis 24, Fon 10, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Odigrali smo zelo solidno tekmo. Vprašanje o zmagovalcu smo praktično rešili že pred zadnjo četrtino. Nato nam je nekoliko popustila zbranost in borbeni Iliriji smo dovolili, da se približa na deset točk zaostanka, a naše zmage ni ogrozila. Zahvaljujem se našim navijačem in jih vabim, da nas podprejo tudi na zadnjih dveh tekmah v tem letu.”

Saša Dončić, trener Ilirije: “Zaslužene zmaga Rogaške. Bili so zelo razpoloženi pri metu iz razdalje, mi pa smo bili danes enostavno preslab nasprotnik.”

Šentjurčani so v Domžalah parirali le prvo četrtino, po prvem polčasu pa so popustili in doživeli nov visok poraz.

HELIOS SUNS : ŠENTJUR 92:68 (21:20, 27:18, 24:9, 20:21)
Pešić in Fernandez po 12, Jereb in Bolčina po 11, Williams 10, …

Andrej Žakelj, trener Šentjurja: “V drugem polčasu smo odigrali pod vsako kritiko. Fantje se niso borili, tako kot so se na drugi strani košarkarji Heliosa. Čestitke Domžalčanom za borbeno igro in zasluženo zmago.”

10. Zlatorog Laško 2/8 12

V soboto, 30. decembra, bo Rogaška gostila Helios, Šentjurčani pa bodo gostovali v Laškem. Še pred tem bo v sredo, 27. decembra, v okviru druge jadranske lige Rogaška gostila beograjski Dynamic.

§ §

2. SKL

Podčetrtani so na Dolenjskem začeli razpoloženo in v prvi četrtini dvakrat povedli za 12 točk. V drugem desetminutju je najvišja razlika znašala 18, ob polčasu pa 16.

Domači so se v 27. minuti približali na šest točk zaostanka, a so termalci pred zadnjo četrtino vodili za ducat. Pet minut do konca je Grosuplje znižalo na 55:61, a so gostje uspeli odbiti domači nalet. Povsem ob koncu je razlika znašala le tri točke, a je Rene Žvan zadel prosta meta po taktični osebni napaki domačih, tako da nova zmaga Podčetrtanov ni bila ogrožena.

GROSUPLJE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 71:75 (13:23, 8:14, 21:17, 29:21)
Cerkovnik 20, Švigelj 13, Strnad in Žvan po 11, Štruc 10, …

BRINOX MEDVODE : LJUBLJANA 79:61
ECE TRIGLAV : PLAMA PUR 86:68
PARKLJI : MESARIJA PRUNK SEŽANA 79:73
CELJE : KONJICE 89:85
PORTOROŽ : LTH CASTINGS 70:72