Rogaška preobrnila 18 točk zaostanka, Šentjurčani vodili, a izgubili; preobrat uspel tudi termalcem

Prvoligaša z našega območja sta sinoči odigrala podobni tekmi, a z nasprotnim končnim izidom.

Slatinčani so na tekmi z Laščani začeli slabše, gostje pa so v prvi četrtini vodili za največ osem točk. S serijo 9:0 je Rogaška izenačila kmalu po začetku druge četrtine, potem pa so gostje vrnili z enako mero, ob polčasu pa je vodstvo gostov znašalo 13 točk.

V 24. minuti je zaostanek Rogaške znašal že 18, a je domače občinstvo po treh četrtinah bilo zadovoljno, saj so domači bili zadaj le še za sedem točk. Že v 33. minuti je prišlo do izenačenja, potem pa sta si bili ekipi izjemno blizu. Rashun Davis je s trojko postavil izid rednega dela – 80:80. V petminutnem dodatku so bili za odtenek vseskozi v prednosti gostje, na koncu pa je znova zablestel Davis, ki je dosegel zadnjih šest točk za domače, med drugim tudi trojko za zmago.

ROGAŠKA : ZLATOROG LAŠKO 90:89 (19:24, 17:25, 22:16, 22:15, 10:9) *po podaljšku
Davis 26, Nikolič 18, Pajić 15, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Po visokem zaostanku smo se z izredno borbenostjo vrnili v igro in na koncu prišli do srečne zmage.”

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: “Čestitke Rogaški za zmago. Imeli smo priložnost za zmago dokler smo igrali kot ekipa. Ko so posamezniki začeli igrati neke sisteme, ki jih ne poznamo, se je krivulja obrnila navzdol. Rogaška je imela ob koncu več sreče in zmagala.”

Šentjurska zasedba na gostovanju v Šenčurju znova ni mogla računati na Davida Gabrovška. Po izenačeni prvi četrtini je v drugi gostujoča zasedba povedla za devet točk, s serijo 8:0 pa so Gorenjci zaostanek pred koncem polčasa izničili.

Po glavnem odmoru so Šentjurčani vnovič ustvarili razliko devetih točk, v 25. minuti pa je bilo po košu Tomaža Bolčine 38:49. Razlika se je do konca četrtine znižala, s serijo 9:0 pa so Šenčurjani v 32. minuti po daljšem času povedli. V težkih trenutkih na tribunah ni bilo več Šentjurskih vitezov, met za tri točke nikakor ni stekel (skupaj 2/14), svoje pa dodale tudi uradne osebe. Minuto pred koncem je domača zasedba povedla za devet točk in tekma je bila dokončno odločena.

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : ŠENTJUR 70:64 (15:17, 18:19, 16:15, 21:13)
Bolčina 20 (10 skokov), Williams 16 (10 skokov), Popadić 12, …

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: “Kot smo pričakovali je za nami zelo zahtevno srečanje. Fantje so se zavedali pomembnosti tekme, zato smo v prvem polčasu igrali v krču. V drugem polčasu nam je stekel met in prišli smo do zaslužene zmage.”

Andrej Žakelj, trener Šentjurja: “Čestitke ekipi Šenčurja za zmago. Niso se predali, kar se jim je na koncu tudi obrestovalo. Našega plana smo se držali 30 minut in igrali z veliko energije. V zadnji četrtini smo energetsko padli, poleg tega pa smo bili priča še nekaj čudnim odločitvam vseh akterjev tekme. Ostane nam trdo delo in dejstvo, da se iz tega poraza tudi kaj naučimo.”

5

Šentjurčani bodo v torek v okviru pokalnega tekmovanje gostovali v Zagorju ob Savi. V soboto bodo v okviru državnega prvenstva gostili novomeško Krko, Rogaška pa bo odpotovala v Koper. Še pred tem bodo Slatinčani v okviru druge jadranske lige v sredo igrali na Ohridu.

§ § §

2. SKL

Po izenačenem uvodu so v Medvodah gostitelji s serijo 10 točk prvo četrtino dobili z 19:11. Podčetrtani so odgovorili s serijo 12 točk, a so novinci v ligi kmalu znova vodili za štiri, kolikor je bila tudi razlika ob polčasu.

V 24. minuti je domača prednost narasla na 11 točk, a so termalci s serijo 13 točk znova prešli v vodstvo. V zadnji četrtino so svojo prednost počasi povečevali in prišli do nove zmage.

BRINOX MEDVODE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 53:60 (19:11, 14:18, 11:15, 9:16)

3

Termalci bodo v torek gostovali v Črnomlju, kjer bodo igrali prvo tekmo v pokalnem tekmovanju. V soboto je na vrsti domača ligaška tekma s Parklji.