Rogaška boljša od Borca; Šentjur in Terme gladko z nižjeligašema

Slatinski košarkarji so sinoči v okviru druge jadranske lige vpisali novo zmago, kar jim je uspelo proti Borcu iz Čačka.

Prvih osem minuti prve četrtine sta bili ekipi povsem skupaj, potem pa je Rogaška prvič resneje povedla, in sicer za sedem točk. Domača prednost je v drugi četrtini še bolj naraščala, čeprav so gostje domači nalet skušali zaustaviti z minuto odmora. V 16. minuti je bilo tako +16, ob polčasu pa je bilo 52:39.

Gostje iz Srbije so se na začetku drugega polčasa približali na osem točk zaostanka, a so po lastni minuti odmora nadaljevali slabše, tako da je domača prednost znova začela naraščati, tudi na 18 točk. Pred zadnjimi 10 minutami so imeli Slatinčani 11 točk zaloge, ki je v 35. minuti skopnela le na šest.

V zadnjih minutah so bili domači suvereni in na koncu nekoliko povišali prednost.

Rogaška : Borac 88:78 (27:22, 25:17, 16:18, 20:21)

Nikolić 26, Davis 23, Batur 14, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Zmagali smo lažje, kot sem pričakoval. Vedeli smo, da je Borac izvrstna šuterska ekipa, da so na zadnji tekmi proti Zrinjskem zadeli 16 trojk. Naša naloga v obrambi je bila, da jim ne dovolimo meta za tri točke, kar nam je v večjem delu tekme uspevalo. Le v zadnji četrtini smo malo popustili, a vseeno mislim, da smo zanesljivo zmagali. Zadovoljni smo z zmago, že v soboto pa nas čaka zahteven nasprotnik v domačem prvenstvu. Igralci že verjetno komaj čakajo nekaj dni pauze, ki jih čaka po tekmi s Šenčurjem.

12 AV Ohrid 6 0 6 382:560 -178 6

Slatinčani bodo v soboto v Športni dvorani Rogaška Slatina ob 19.00 gostili Šenčurjane.

§ § §

Sinoči sta bili aktivni tudi ostali članski ekipi z našega območja, in sicer sta se v pokalnem tekmovanju obe brez težav uvrstili v nadaljevanje.

Šentjur : Zagorje 107:62 (prva tekma +43 za Šentjur)
Debelak 25, Williams 22, Korošec in Pešić 13, Bolčina 10, …

Terme Olimia Podčetrtek : Kolpa Črnomelj 85:55 (prva tekma +34 za termalce)
Radanovič 17, Karavdić 13, Tabak 10, …

Šentjurčani bodo v ponedeljek v okviru državnega prvenstva gostovali pri Olimpiji, Podčetrtani pa v okviru 2. SKL v Luciji.