Klemen Tašner v dvojicah osvojil OP Rogaška

V okviru Teniške zveze Slovenije je od 8. do 10. julija potekalo Odprto prvenstvo Rogaška za fante in dekleta do 18 let. Uspeha se je veselil tudi član TK Jelšingrad.

op-rogaska
Zmagovalca dvojic Klemen Tašner (levo) in David Cepak (desno).

15-letni Klemen Tašner, ki je član Tenis kluba Jelšingrad, v okviru Teniške zveze Slovenija pa igra za Tenis klub Šentjur, je v paru z Davidom Cepkom (TK Koper) osvojil svoj drugi mladinski turnir v kategoriji dvojic.

V kategoriji posamezno  je Klemen izgubil v četrtfinalu proti Timu Tekavcu, kasnejšemu drugouvrščenemu na turnirju.

Prvi naslov v dvojicah sta Klemen Tašner in David Cepak sicer osvojila na OP Olimpija, ki je potekalo od 16. do 18. junija letos v Ljubljani.

Tašner je bil letos tudi član mešane ekipe fantov in deklet TK Šentjur v ligi U-18, ki je osvojila 3. mesto v državi.

Uspehi so rezultat trdega treninga pod vodstvom trenerja Tadeja Kincla. Velja še poudariti, da je Klemen Tašner, kljub vsakodnevnemu treningu, tudi odličen dijak športnega oddelka I. gimnazije v Celju.

V posamični konkurenci sta sicer turnir v Rogaški Slatini osvojila, pri fantih Enej Berghaus iz TK Branik Maribor, ki je v finalu premagal Tima Tekavca iz TK Max Ljubljana, pri dekletih pa Urška Velec iz TK Branik Maribor, ki je v finalu premagala Leeloo Obrul iz TK Celje.