Žan Luka Lesnika tretji na Hrvaškem

V soboto sta se člana Karate kluba Kozjanko in Obsotelje na Hrvaškem udeležila 8. mednarodnega turnirja Đurđevac Open 2017. Tekmovalo je 675 tekmovalcev iz 68 klubov in 8 držav.

V kategorijah dečkov in mlajših kadetov sta barve kluba in tudi slovenske otroške reprezentance zastopala Jakob Žumer in Žan Luka Lesnika. Prvi je odločno in samozavestno začel Jakob v kategoriji dečki nad 46 kg. Z lepo nožno tehniko zmagal nato pa v drugi borbi 10 sekund pred koncem zapravil vodstvo. Dobil repasaž za tretje mesto, vendar na žalost ni osvojil prve medalje za otroško reprezentanco.

Kmalu zatem je nastopil Žan, in sicer v kategoriji mlajši kadeti nad 57 kg, ki je po uvodni zmagi in nato po repasažni borbi z Makedoncem zopet prišel na zasluženo odlično tretje mesto. Za tem je nastopil tudi v kategoriji open, kjer pa ni dosegel vidnejšega rezultata. Za oba je bila tekma izjemno pozitivna izkušnja in dodatna motivacija v prihodnje.