Podčetrtani iz Kopra praznih rok

V edini nedeljski prvoligaški košarkarski tekmi so Podčetrtani gostovali v Kopru pri prvouvrščeni ekipi skupine za obstanek, kjer bi si z zmago izboljšali izhodišče v boju za ohranitev prvoligaškega statusa.

V prvi četrtini so bili za odtenek boljši gostje, ki so dvakrat vodili za štiri točke. Po 30:24 v 16. minuti so Podčetrtani s serijo osmih točk prešli v vodstvo, a so gostitelji na glavni odmor odšli s štirimi točkami prednosti.

Primorska je drugi polčas začela bolje in štirikrat povedla za 11 točk. V 28. minuti so termalci zaostanek znižali na štiri. Še v 36. minuti je bilo na semaforju 66:64, ko je za tri točke zadel Jure Štruc. Na začetku zadnjega dvominutja je domača zasedba povedla 76:66. Sledili sta trojki Mensuda Julevića in pred zadnjo minuto so bili gostje znova “v igri”, še zlasti zato, ker so domači izgubili naslednji napad. Vseeno gostom ni uspelo priti še bližje, tako da so v drugem delu prvenstva še drugih izgubili.

Sixt Primorska : Terme Olimia Podčetrtek 78:72 (14:16, 23:17, 22:21, 19:18)
Gibbs 18, Strnad in Julević po 15, Štruc 12, …

Andrej Žakelj, trener Term Olimia Podčetrtka: “Rad bi čestital fantom za pravi pristop. Pokazali so povsem drug obraz kot v sredo. S takšnim pristopom, željo in borbenostjo lahko ostanemo v Ligi Nova KBM. Za nami je kakovostna tekma, ki so jo tudi košarkarji Sixt Primorske odigrali zelo zbrano. Tega pa ne morem trditi za vse akterje srečanja. Kljub temu sem zadovoljen s prikazano igro, z rezultatom pač ne.”