Olimpija iz Hruševca brez prask; Rogaška odslovila Šakotića

V zaostali tekmi 18. kola prvoligaškega tekmovanja se je šentjurski Tajfun doma pomeril z Unionom Olimpijo. Pri gostiteljih se je občinstvu prvič predstavil novinec Tomaž Jereb, a je imel težko delo, saj sta tekmo izpustila Daniel Vujasinović in Mirza Sarajlija.

Šentjurčani so začeli s spodbudnimi 7:0, a so gostje hitro znižali na 10:8. Sledilo je novo obdobje učinkovite domače igre in v 7. minuti dvojno vodstvo z 20:10. Po minuti odmora gostov so se ti do konca četrtine približali na 24:22.

Na začetku druge četrtine je Jereb dobil tretjo osebno napako in odšel na klop, to pa je Olimpija izkoristila in drugo četrtino odprla s serijo 0:12. Do polčasa so gostje držali prednost in jo po 20 minutah dvignili na 15 točk.

Po glavnem odmoru je šentjursko občinstvo pozdravilo športnika Šentjurja za leto 2016, državnega prvaka v gorskem kolesarstvu, Gregorja Krajnca. Tajfun je, kljub agresivnemu začetku varovancev Gašperja Okorna, presenetil s povratkom, saj je se je v 24. minuti približal na 47:53, a je sledila serija sedmih točk gostov.

V 34. minuti se je razlika povišala na visokih 20 točk, v zadnjih minutah pa sta trenerja ponudila priložnost mladim igralcem. Pri Tajfunu je največ pokazal Amar Ejup, pri zmajih pa Žiga Jurček.

Tajfun : Union Olimpija 66:88 (24:22, 9:26, 20:19, 13:21)

Grant 25, Jereb 11, …

Jurica Golemac, Tajfun: “Zaslužena zmaga Uniona Olimpije. Mi smo se borili po svojih najboljših močeh. Zahvalil bi se navijačem za bučno podporo.”

Gašper Okorn, Union Olimpija: “Čestitke igralcem za zmago.”