Rogaška tokrat razočarala s pristopom

Sinočnja tekma Slatinčanov z državnimi prvaki, ki so se znašli v rezultatski krizi, je poleg točk za državno prvenstvo štela tudi kot prva polfinalna tekma pokala Six Alpe Jadran, tako da motiva ne bi smelo manjkati.

Domači trener Damjan Novaković je že po poldrugi minuti igre pri 6:5 terjal prvo minuto odmora, a so do naslednje tovrstne prekinitve pri 6:16 zadevali le gostje. Do konca prvega desetminutja je bila razlika prepolovljena, a so v drugi četrtini gostje vseskozi prednjačili z največ devetimi točkami prednosti, kolikor je bilo tudi po prvem polčasu.

V 28. minuti so gostje vodili 37:46, potem pa so Slatinčani končno ustvarili serijo in z 10:0 prešli v minimalno vodstvo. Po nekaj menjavah ekipe, ki je zbrala več točk, so Domžalčani s tremi trojkami znova malce pobegnili. v 37. minuti pa povedli z dvomestno prednostjo. Rogaška se je v zadnji minuti približala na štiri točke zaostanka, a so zadnje štiri točke dosegli gostje, ki tako še lahko upajo tudi na ligo za prvaka. Gostje so skok dobili s 26:36.

ROGAŠKA : HELIOS SUNS 68:75 (14:19, 11:15, 24:15, 19:27)
Ferme 20, Davis 15, Johns 12, …

Damjan Novakovič, trener Rogaške: “Odigrano smo verjetno najslabšo tekmo v zadnjem času. Ne morem reči, da ni bilo borbe, vendar pri naših igralcih ni bilo prave koncentracije. Helios je to z borbeno in zbrano igro izkoristil ter prišel do zaslužene zmage.”

Dejan Čikić, trener Helios Suns: “Po dolgem času je naša ekipa stopila na igrišče odločno, kar nam je že na začetku prineslo pozitiven rezultat. V tretji četrtini so gostitelji z odprtimi meti zapretili in se približali, a smo mi vseeno z zadnjim naletom naredili večjo razliko in po mojem mnenju zasluženo osvojili dve točki. Čestitke vsem igralcem, ki so stopili na igrišče. Danes je za zmago zaslužna cela ekipa.”

12. Portorož 1/17 19

V sredo, 1. marca, je na sporedu zaostala domača tekma Tajfuna z Union Olimpijo, ki se bo začela ob 18.00. V soboto, 4. marca bo Rogaška gostovala pri Zlatorogu (19.00), v ponedeljek, 6. marca, pa bo v Šentjurju lokalni derbi s Podčetrtani, ki se bo začel ob 18.45. Istega dne bo v Domžalah tudi povratna polfinalna tekma pokala SAJ.

*foto: KK Rogaška