Podčetrtani do zmage, ki vliva upanje; Janina solidno z Ilirijo; Jelša zaključila s slabo zadnjo četrtino; pri veteranih zmagi Drenu in Planini

Košarkarji Term Olimia so se na gostovanje v Šenčur odpravili z vedenjem, da bi z morebitno zmago veliko storili v boju za obstanek. To jim je naposled tudi uspelo, za nameček pa so sedaj celo boljši v medsebojnem izkupičku.

Po izenačenih uvodnih šestih minutah so gostje prevzeli pobudo, ki so jo nadaljevali v drugi četrtini. Najvišjo prednost v prvem polčasu so gostje ustvarili v 20. minuti, ko so povedli za 13 točk.

Sredi tretje četrtine so termalci vodili tudi 15 točk, najbolj važno pa je, da tokrat ekipa iz Podčetrtka ni uprizorila padca, v katerem bi se nasprotniki približali.

V začetku zadnje četrtine je prednost gostov narasla na 22 točk, le dve manj pa je znašala sredi zadnje periode. S serijo 8:0 so se Gorenjci v 38. minuti približali na 12 točk, kar bi še lahko bilo nevarno. Na srečo gostov so ti dvakrat zadeli in tekma je bila odločena.

Šenčur GGD : Terme Olimia Podčetrtek 61:76 (18:22, 12:21, 13:14, 18:19)
Strnad 19, Janc 14, Štruc 13, Buda 10, …

Ernest Novak, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: “Čestitam ekipi Podčetrtka za zasluženo zmago. Mi nismo pokazali pravega karakterja in nismo delali stvari, ki smo se jih dogovorili. Iskreno povedano sem malo razočaran nad našim pristopom.”

Andrej Žakelj, trener Term Olimia Podčetrtka: “Čestitke fantom za borbenost in pametno igro. Držali so se dogovorov v obrambi, kar je bilo ključno. Dokler deluje obramba, nam steče tudi v napadu. To zmago so si zaslužili, saj res trdo delajo. Upam, da ostanemo v takem ritmu tudi v nadaljevanju sezone.”

12. Portorož 1/16 18

Naslednji teden je namenjen zaključku pokalnega tekmovanja. Rogaška bo v prvi četrtfinalni tekmi v torek, 14. februarja, ob 19.00 gostila Zlatorog. Povratna bo dan kasneje v Laškem.

§ §

Slatinske košarkarice so na domačem prizorišču tokrat gostile tretjeuvrščeno zasedbo iz Ljubljane, ki je veljala za absolutne favoritinje.

Po uvodnih 1:5 so domače košarkarice povedle z 8:5, a so gostje nadaljevale bolje in do konca prve četrtine povedle za sedem točk. Ob polčasu je prednost gostij narasla na 11.

V drugem polčasu je Janina zaigrala bolj odločno in v 29. minuti zmanjšala 43:48. V 33. minuti je bilo na semaforju 45:50, potem pa je sledila tehnična napaka, saj sta sodnika Tini Bastašić dosodila korake. Vseeno je naslednji koš bil dosežen šele v 36. minuti, do konca pa so gostje razliko povišale.

JANINA : ILIRIJA 49:62 (12:19, 14:18, 17:13, 6:12)
Tomić 13, Đurić in Bastašič po 11, …

Slobodan Rmuš, trener Janine: “Ilirija nam je onemogočila igro pod košem, zato smo poskušali z metom iz razdalje, ki pa nam na žalost ni stekel. Zapravili smo lepo priložnost za dober rezultat. V zadnji četrtini smo se približali na pet točk zaostanka, nato pa štiri napade nismo dosegli koša. Čestitam ekipi Ilirije za zmago.”

Goran Jovanovič, trener Ilirije: “Na današnji tekmi je štela samo zmaga, vse ostalo je za čimprejšnjo pozabo. Čestitke domači ekipi za korektno igro.”

9. Domžale 0/14 14

Do konca rednega dela tekmovanja bodo Slatinčanke odigrale še tri tekme in to med 18. in 21. februarjem. Vsakič se bodo podale na gostovanje, z zmago pa bi se lahko spogledovale v Domžalah in Konjicah.

§ §

Šmarski košarkarji so odigrali sklepno tekmo v tekmovanju 4. SKL – vzhod, ki so ga zaključili s tretjinsko uspešnostjo.
Jelša je dobila prva in tretjo četrtino, vendar so Zasavci odločilno razliko napravili v zadnji četrtini.

Jelša Šmarje : Zagorje 72:83 (24:22, 13:18, 21:14, 14:29)

§ §

Osmo kolo Veteranske lige Kemoplast Kozjansko je prineslo dve tekmi, ki sta se končali z veliko razliko, kljub temu pa sta bili zanimivi in predvsem borbeni.

V prvi tekmi so igralci ekipe iz Lesičnega nadigrali prvake zadnjih dveh sezon iz Podčetrtka, ki so z novim porazom že izpadli iz boja za ubranitev naslova. Domačini so odločilno razliko naredili v drugi četrtini in jo zanesljivo obdržali do konca.

V drugi tekmi so igralci Planine sicer zanesljivo dobili prvo četrtino, nato pa dolgo lomili odpor ekipe iz Šmarja. Kadarkoli so se igralci iz Šmarja približali, je najboljši strelec, Boštjan Kočar, zadel trojko in Planino zopet oddaljil. Dokončno so igralci s Planine pobegnili v začetku zadnje četrtine in tekmo zanesljivo pripeljali do konca. (R.G.).