Tajfun nadaljuje zmagovito serijo; pri veteranih ni več neporaženega

Šentjurski košarkarji so dosegli peto zaporedno zmago, saj so bili v nedeljski tekmi uspešni na gostovanju v Kopru.

Po uvodnem zabijanju domačega centra Radulovića gostitelji niso več vodili, a je pot do šeste Tajfunove zmage v tej sezoni ni bila lahka. V 7. so gostje z eno od petih trojk Mirze Sarajlije povedli z osmimi tokami prednosti in jo v naslednji minuti ponovili, a so gostitelji prvo četrtino končali z zaostankom dveh točk.

Z edino trojko Malcolma Granta je Tajfun v 12. minuti povedel 17:24, z enako razliko pa je zasedba Jurice Golemca po alley-oopu naveze Daniel Vujasinović-Milan Sebič vodila 13 sekund pred koncem polčasa.

Koprska vrsta je po glavnem odmoru trikrat zmanjšala zaostanek na samo točko, a so gostje uspeli obdržati pobudo in ob koncu četrtine po dveh blokadah Aca Petrovića in ukradeni žogi Granta preko Khaliqa Spicerja povesti z 48:54.

V 34., 37. in 39. minuti je bil rezultat poravnan. Vujasinović je v zadnjih dveh minutah dosegel vseh šest Tajfunovih točk, ki so pripomogle, da se je gostujoči tabor skupaj z navijači veselil novega uspeha.

Sixt Primorska : Tajfun 62:66 (17:19, 11:15, 20:20, 14:12)

Vujasinović 19 (10 skokov), Sarajlija 17, Miković 11, …

Jurica Golemac, Tajfun: “Čestital bi svojim fantom za zmago in odlično predstavo. Skozi celotno tekmo so garali na terenu, dali so svoj maksimum, hkrati pa naredili vse, kar smo se dogovorili. Vsekakor bi se na tem mestu znova zahvalil našim navijačem, ki nam vseskozi stojijo ob strani.”

12. LTH Castings 1/11 13

V torek, 10. januarja, bo Rogaška v okviru 5. kroga Pokala Spar gostovala v Šenčurju, kjer se bo tekma začela ob 20.00. V sredo, 11. januarja, bodo Podčetrtani v derbiju dna ob 19.00 gostili vrsto iz Škofje Loke. V petek, 13. januarja, bo ob 18.45 domača tekma Tajfuna z vodilnim Zlatorogom. Dan kasneje bosta ob 19. uri tekmi Rogaška : Sixt Primorska in Terme Olimia : Hopsi.

§ §

Po skoraj mesecu dni premora se je nadaljevala sezona v Veteranski ligi v košarki Kemoplast Kozjansko. Po četrtem krogu v ligi ni več neporaženih ekip.

Ekipa Dren Lesično, ki je bila še edina brez poraza, je namreč izgubila proti ekipi ŠD Kozje, ki je bila do tega kroga še edina brez zmage. Dobro motivirani Kozjani so odlično začeli in visoko dobili prvo četrtino. V drugi so se jim igralci Drena približali, v tretji pa so Kozjani ponovno ušli in prednost zanesljivo obdržali do konca tekme. V svojih vrstah so imeli tudi najboljšega strelca kroga, to je bil Jože Zajc, ki je dosegel 25 točk.

Točko manj je v prvi tekmi dosegel Borut Jazbinšek iz ekipe Planina, ki je premagala ekipo ŠD Šmarje in se zavihtela na vrh lestvice. Po izenačeni prvi četrtini so igralci Planine v drugi naredili razliko skoraj dvajsetih točk, ki so jo nato uspeli zadržati do konca tekme. Zaradi poraza ekipe Dren Lesično in zaradi najboljše koš razlike so tako postali vodilna ekipa v zelo izenačeni ligi.