Odlična končnica Rogaške za podaljšanje niza zmag; do zmage tudi Janina; veterani odigrali 5. kolo

Včerajšnja sobota je prinesla košarkarski obračun prvoligaških ekip z našega območja, ki sta v zadnjem času nanizali seriji zmag. Vse to je doprineslo k dobremu obisku srečanja v Rogaški Slatini, kjer so se v lepem številu zbrali tudi podporniki šentjurskega Tajfuna.

Slatinčani so začeli bolj razpoloženo in s trojko Dragiše Drobnjaka povedli s 14:5. Gostje, ki so nastopili z okrepitvijo Emiliem Banićem, na tribunah pa so srečanje spremljali trije poškodovani igralci. Šentjurčani so do konca prvega desetminutja ujeli domačo zasedbo, a je na klopi zaradi lažjega pretresa možganov obsedel še Mirza Sarajlija.

Šentjurčani, ki niti enkrat na srečanju niso vodili, so v prvem delu druge četrtine dvakrat prišli na točko zaostanka, a je zasedba Damjana Novakovića odgovorila učinkovito in do polčasa prednost povečala na osem točk.

Po košu Taylorja Johnsa je v 24. minuti Rogaška povedla za 12 točk, a je gostom v dveh minutah in pol uspela serija 1:9. Do konca tretje četrtine je imelo več razlogov za veselje slatinsko občinstvo, a je Tajfunov Američan Malcolm Grant ob samem izteku igralnega časa zadel trojko za 52:47.

Isti igralec je Slatinčanom povzročal težave tudi v zadnji četrtini, saj je praktično sam držal priključek z gostitelji. Zadnje minute so se odvile povsem po željah Rogaške, saj so v dobrih štirih minutah močno dvignili prednost in se veselili šeste zaporedne zmage.

Rogaška : Tajfun 77:60 (19:16, 18:13, 15:18, 25:13)
Johns 20 (13 skokov), Davis in Ferme po 16, Đuranović 11, …; Grant in Miković (16 skokov) po 17, Vujasinović 11, …

Damjan Novakovič, trener Rogaške: “Tako kot Tajfun imamo tudi mi svoje težave, vendar smo vseeno uspeli priti na tekmo v kompletni postavi. To srečanje je bilo zelo borbeno in zanimivo je, da sta obe ekipi kriminalno slabo izvajali proste mete. Obe moštvi sta res garali v obrambi. Prišli smo do zaslužene zmage, ki je bila na koncu z višjo razliko kot je pokazalo dogajanje na igrišču. Ta zmaga za nas veliko pomeni, saj bomo pred nadaljevanjem sezone nekoliko lažje zadihali.”

Jurica Golemac, trener Tajfuna: “Čestitke Rogaški za odlično predstavo in zasluženo zmago. Fantom nimam kaj zameriti, saj so dali vse od sebe. Zmanjšana rotacija je naredila svoje, saj v ključnih momentih, ko smo se približali nasprotniku, ni bilo prave energije. Takšen je šport. Že jutri se začnemo pripravljati na novo tekmo. Zahvalil bi se tudi navijačem, ki so nam do konca stali ob strani.”

12. Portorož 1/14 16

V sredo, 25. januarja, bo Rogaška gostovala v Novem mestu, kjer se bo tekma začela ob 20.00. Šentjurčani bodo v petek, 27. januarja, ob 18.45 začeli domače srečanje s Šenčurjani. Dan kasneje bodo Podčetrtani skušali presenetiti državne prvake v Domžalah, kjer bo semafor stekel ob 19.00.

§ §

Košarkarice slatinske Janine so sinoči dosegle tretjo ligaško zmago, s katero so prehitele neposredne konkurentke na lestvici.

V Grosupljem so bolje začele domače, ki so v prvi četrtini vodile že z dvomestno razliko. Slatinčanke so odločilno delo opravile v drugi četrtini, ki so jo dobile za 18 točk. Do konca tretje četrtine so prednost povišale na 17 točk. Še tri minute do konca je razlika znašala 15, a so se gostiteljice do konca uspele nekoliko približati.

GROSUPLJE : JANINA 73:78 (23:17, 7:25, 14:19, 29:17)
Baloh in Tomić po 21, Bastašič 17 (7 skokov), …

Slavko Duščak, trener Grosupljega: “Tekmo smo dobro začeli. Nato je sledil nerazumljiv padec v drugi četrtini. Zapravili smo tri protinapade in po tem se nismo pobrali. Dobro je, da smo se po zaostanku 18 točk približali. Igralkam nimam kaj za očitati, morda nam je primanjkovalo malce želje.”

Slobodan Rmuš, trener Janine: “Od konca prve četrtine smo kontrolirali potek tekme. Stekel nam je met od zunaj, kar se nam na zadnjih srečanjih ni dogajalo. Prikazali smo dobro, borbeno predstavo in s pozitivo pričakujemo naslednja srečanja.”

9. Domžale 0/13 13

V soboto, 28. januarja, je ob 17.30 na vrsti domača tekma z Ježico.

§ §

V petem kolu Veteranske lige Kemoplast Kozjansko sta se najprej pomerili ekipi iz Kozjega in s Planine. Po izenačeni prvi četrtini se je v drugi četrtini vodilna ekipa Planine odlepila na visoko prednost, ki so jo igralci ekipe ŠD Kozje v tretji četrtini nekoliko znižali, niso pa uspeli ujeti svojih nasprotnikov. Še posebej zato, ker je bil v ekipi Planine zelo razpoložen Boštjan Korošec, ki je tekmo končal pri 35 doseženih točkah.

V drugi tekmi sta se že drugič v letošnji sezoni pomerili ekipi Dren Lesično in ŠD Šmarje. Še drugič so bili boljši košarkarji iz Lesičnega, ki tako ostajajo na drugem mestu lestvice, z enakim številom točk kot vodilna Planina. Ekipa ŠD Šmarje se je dobro upirala skozi celoten prvi polčas, v drugem pa se je ekipa Dren Lesično odlepila in visoko zmagala. (R.G.)