Rogaška četrtič zapored boljša od Olimpije

Ekipa Rogaške v zadnjih tekmah ne leži ljubljanski Union Olimpiji, saj so do nocojšnje tekme zadnje tri obračune dobili Slatinčani, nič drugače pa ni bilo niti ob prvem letošnjem medsebojnem srečanju.

Pred ne povsem zasedenimi domačimi tribunami so Slatinčani začeli bolje in v prvi četrtini največ vodili za 14 točk. Sredi druge četrtine je razlika narasla na 16, a so gostje do polčasa uspeli znižati zaostanek na 11 točk.

Nekdanji evroligaš se je v tretji periodi najbolj približal na sedem točk zaostanka, a je Rogaška v zadnjih dveh minutah tega dela tekme z delnim izidom 8:0 pred zadnjo četrtino vodila 57:42.

Na začetku zadnjega dela so domači izenačili najvišjo razliko, še šest minut do konca pa je bilo na semaforju 67:53. V treh minutah so gostje prišli na 69:65 in marsikdo se je ustrašil ponovitve scenarija iz tekme s Krko. Pred vstopom v zadnji dve minuti je zeleno-bela vrsta prišla še za točko bližje. V zadnji minuti so domači odigrali pametno in zadeli svoje mete, tako da je na koncu razlika znova narasla.

Rogaška : Union Olimpija 84:75 (25:13, 14:15, 18:14, 27:33)

Johns 19 (11 skokov), Davis 15, Ferme 13, Đuranović, Drobnjak in Fon 11, …