Tajfunovci s preobratom do druge zmage

Tajfunovci s preobratom do druge zmage (Rogaška ugnla Čehe, Ferme v soju žarometov)

V ponedeljek je bil znova dan za košarko, saj je ekipa Tajfuna v okviru zadnje tekme 8. kola Lige Nova KBM gostila polzelske Hopse, ki so odlično začeli sezono, v njihove vrste pa se je preselil tudi Ivan Držić, ki je prejšnjih šest sezono odigral za šentjursko zasedbo. Ekipa Jurice Golemca je v zadnji četrtini zaostajala že osem točk, a so se na koncu tajfunovci veselili uspeha.

Za košarko neobičajen termin je dobro napolnil šentjurske tribune, ki so videle tekmo številnih serij. Tajfun je prvo četrtino začel bolje in povedel s 17:8. V drugi četrtini domači ohranili pobudo in na polčas odšli s prednostjo 10 točk.

Polzelani so v drugem polčasu pokazali drugačen pristop in v 26. minuti povedli za točko. Tekmo bi lahko v svojo korist prelomili v 34. minuti, ko so s tremi zaporednimi trojkami povedli za 8 točk.

Domača zasedba se ni predala in s 7:0 prišla na točko zaostanka, dobri dve minuti pred koncem pa je Malcolm Grant izenačil na 54. V zadnji minuti je odgovornost nase prevzel Daniel Vujasinović, ki je do takrat iz igre metal 1/4, to pot pa je dvakrat zadel iz polja za dve točki. Domača ekipa je nekaj sekund pred koncem vodila za sedem točk, končna prednost pa je po eni od 10 gostujočih trojk znašala štiri točke.

Tajfun : Hopsi Polzela 61:57 ( 19:14, 14:9, 7:20, 21:14)

Jurica Golemac, trener Tajfuna: “Za nami je težka tekma. Na koncu smo prišli do zaslužene zmage proti odličnemu nasprotniku. Menim, da nas je do zmage pripeljala odlična obramba. Rad bi se zahvalil navijačem, ki so nas spodbujali tudi takrat, ko smo zaostajali. Zahvalil bi se tudi upravi, da nam je omogočila, da prevetrimo ekipo in pripeljemo nekaj novih igralcev.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: “Tekmo smo izgubili zaradi slabega uvoda v tekmo in odnosa igralcev v prvi četrtini.”