Uvodno predavanje za člane Univerze za tretje življenjsko obdobje je pričela Saša Einsiedler, ki je preko 100 zbranim slušateljem članom in nečlanom s svojimi bogatimi izkušnjami posredovala nekaj drobcev njenega dela, v zadnjem času predvsem kot komunikacijska trenerka, mediatorka, Dreambuilder coach ter mama petih otrok. Njeno predavanje na temo Imejmo radi tudi sebe je vsebovalo predvsem nekaj praktičnih življenjskih napotkov, kako z večjo hvaležnostjo in veseljem krmariti skozi življenje, ki je vsekakor polno preizkušenj, le-te pa so le priložnost, da se dodatno okrepimo in osebno rastemo.
Pestro četrtkovo dogajanje se bo nadaljevalo že v tem tednu, ko se bodo člani UTŽO lahko srečali z zanimivim predavanjem Kako preprečiti padce, nato boste lahko ustvarjali, tudi medgeneracijsko, Marjetka Tonjko, nutrionicistka, bo predavala, kako okrepiti imunski sistem za hladne dni, za zaključek koledarskega leta pa smo povabili še zelo brano pisateljico Mileno Miklavčič.
Znanje je vrednota, ki jo moramo ves čas negovati in nadgrajevati. Vse kar znamo, naše veščine, spretnosti nam omogočajo bolj kakovostno in zadovoljno življenje. Zavedati pa se moramo, da v današnjem svetu hitrih sprememb znanje hitro zastara in prav vseživljenjsko učenje ponuja nešteto možnosti in prožno sledi novim potrebam ter odlično dopolnjuje formalno pridobljeno znanje.
Članom UTŽO so na voljo tudi bolj poglobljeni brezplačni študijski krožki, kjer vsak uči vsakega. Najuspešnejši študijski krožek je vsekakor krožek S citrami v svet, katerega mentorica Jasmina Levičar je prejela nagrado Andragoškega centra Slovenije. Letošnja novost je nov krožek Pozabljena dediščina Kozjanskega, kjer še zbiramo nabor kandidatov. Kakšno mesto se najde še v krožku Računalniške urice, k vključuje tudi uporabo pametnih telefonov.
Drug teden se prične še tečaj italijanščine, nabirajo se kandidati za francoščino …