Rogaška po podaljšku ugnala Olimpijo, Tajfunu na koncu zmanjkal koš; Podčetrtani potrdili uvrstitev v prvo ligo; veterani odigrali predzadnje tekme

kosarka_zogaTretje kolo košarkarske lige za prvaka je prineslo tri izjemno izenačena srečanja, saj je najvišja razlika znašala dve točki. V Rogaški Slatini so se gostitelji, tako kot lani, veselili zmage proti Unionu Olimpiji. Šentjurčani so prvo domače prvenstveno srečanje po 304 dneh po zaostanku 13 točk skoraj rešili, a je zmaga na koncu šla čez Trojane.

V slatinski dvorani so gostje podaljšek izsilili s košem Save Lešića pet sekund pred koncem. V petminutnem dodatku je bolje kazalo zeleno-belim, Saša Zagorac je 13 sekund pred koncem zadel dva prosta meta. Na nasprotni strani je Ferme zgrešil, a je Davis, ki mu pred dnevi sodniki niso pustili odločiti v Laškem, pobral odbito žogo in jo s težkega položaja na veliko veselje nabito polne dvorane skotalil skozi obroč.

V Hruševcu je nekaj manj kot tri minute do konca Helios povedel za 8 točk, a je z isto mero vrnil Tajfunov Ceola Clark in izenačil na 75. V četrtem poskusu v akciji brez podaje mu ni uspelo zadeti izza 6,75 m, šentjurska obramba pa je zadnjih 18 sekund skušala zaustaviti barvarja Robertsona, ki je dobro sekundo pred koncem zadel za zmago. Mogoče bi končni seštevek bil drugačen, če bi v 19. minuti sodniki priznali pravilno dosežen koš Čebularja.

ROGAŠKA : UNION OLIMPIJA 88:87 (25:16, 19:23, 18:23, 16:16, 10:9) – po podaljšku
Davis 18, Fon, Primorac in Mijović po 14, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: Odigrali smo zelo borbeno in izenačeno tekmo. Priložnost za zmago smo imeli že v rednem delu, a je Lešić s skokom v napadu in košem tekmo popeljal v podaljšek. V dodatnih petih minutah smo povedli že za šest točk, a tega nismo uspeli zadržati. Na koncu smo na podoben način dosegli koš za zmago mi, potem ko je Davis po sijajnem skoku zadel polaganje. Hvala vsem navijačem, ki so nas prišli podpreti na to tekmo. Upam, da bo tudi v prihodnje tako.”

TAJFUN : HELIOS SUNS 75:77 (18:15, 16:21, 15:24, 26:17)

Parks 23 (12 skokov), Clark 19, …

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Čestitke Heliosu za zmago. V naši igri se trenutno pozna, da smo neuigrani in da se še vedno borimo s poškodbami. Na tej tekmi sta se nam dodatno poškodovala še Čebular in Bratož. Zaradi neuigranosti so v naši igri prisotna velika nihanja. Ko bomo ta odpravili, bomo kot ekipa izgledali bolje in prišle bodo tudi zmage. Na tem srečanju smo končno zaigrali pred domačimi gledalci, ki so nam pripravili odlično vzdušje. Verjamem, da bo to na naslednjih tekmah še bolje.”

3

V soboto, 2. aprila, bo ob 19.00 v Rogaški Slatini tekma s Krko, v Laškem pa bodo ob istem času tekmo začeli Šentjurčani.

§ § §

V 19. izmed 22 kol 2. SKL si je podčetrtška ekipa z zanesljivo zmago v Mariboru zagotovila napredovanje v prvo ligo, kjer bodo v prihodnjem letu torej kar tri ekipe z našega območja!

AKK BRANIK MARIBOR : TERME OLIMIA PODČETRTEK 71:87 (18:24, 12:20, 23:22, 18:21)
Strnad 20, Cerkovnik 16 (11 skokov), Remus 14, …

22

V soboto, 2. aprila, bo v Podčetrtku ob 19.00 tekma s Parklji.

§ § §

Predzadnje kolo v Veteranski ligi v košarki »Kemoplast« Kozjansko je prinesel zmage vodilnih treh ekip, čeprav sta se morali dve za zmago precej potruditi.

V tekmi med ekipama ŠD Šmarje in Dren Lesično je bolje začela ekipa iz Šmarja, ki je dobila prvo četrtino. V drugi je ekipa iz Lesičnega prešla v vodstvo, ki ga je nato uspela zadržati do konca, čeprav je bila razlika skozi celotno tekmo zelo majhna in se je tekma odločala tudi v samem zaključku. Vodilna ekipa Podčetrtek Bar Top Caffe  ni imela težav proti ekipi iz Kozjega, saj je razliko naredila že v samem začetku tekme in nato rutinirano visoko zmagala. V zadnji tekmi sta se pomerili ekipi iz občine Šentjur. Ekipa Šentjur 2000 je sicer zanesljivo dobila prvo četrtino, nato pa dopustila, da so jo nasprotniki s Planine do polčasa ujeli. Tudi v drugem polčasu se nikakor niso uspeli odlepiti, kljub temu pa so v zaključku izkoristili večje tekmovalne izkušnje in zabeležili novo zmago. (R.G.)