Rogaška brez ameriške pomoči še naprej uspešna; Podčetrtani vse bližje končnemu uspehu; Jelša zaključila s porazom; v veteranski ligi nastopil Matjaž Tovornik

kosarka_zoga

Kljub temu, da so si že pred časom zagotovili prvo mesto in uvrstitev v Ligo Telemach za prvaka, košarkarji Rogaške ne popuščajo. Na gostovanju v Škofji Loki so zabeležili 10. zaporedno zmago, skupno pa 14. v 15 tekmah. Poraza ne poznajo že več kot tri mesece oziroma od konca novembra.

Rogaška si je odločilno razliko ustvarila v drugi četrtini in na začetku drugega polčasa. Med 14. in 23. minuto je naredila delni izid 29:10 in od zaostanka 30:32 prišla do vodstva 57:42. Odsotnost Remekuna je zapolnil Milivoje Mijović, ki je odigral svojo najboljšo tekmo v dresu Rogaške. Dosegel je 27 točk ob metu 5:6 za dve točki ter 5:6 za tri točke.

LTH CASTINGS : ROGAŠKA 70:86 (26:20, 14:29, 15:25, 15:12)
Mijović 27, Primorac 19, Ferme 15, Milašinović 10, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Tekmo smo odprli v revialnem slogu, obrambo pa nato začeli igrati v drugi četrtini. Tedaj smo si prvič ustvarili razliko. V istem ritmu smo nadaljevali vse do štirih minut pred koncem, ko so domačini proti naši rezervni peterki omilili poraz. Bolj kot zmaga veselijo izvidi magnetnih resonanc, ki sta ju opravila oba naša Američana. Ti govorijo, da se oba vračata na parket že v prihodnjem tednu.”

16

V torek, 8. marca, bo ob 19.00 v Rogaški Slatini še zadnja tekma rednega dela, v goste pa prihajajo Hopsi Polzela.

§ § §

2. SKL

ECE TRIGLAV : TERME OLIMIA PODČETRTEK 75:87
Strnad 26, Žvan 23, Cerkovnik 14, Pešić 10, …

19

Do konca drugoligaškega tekmovanje je še šest kol. Podčetrtani bodo v soboto, 12. marca, ob 18.00 začeli tekmo v Hrastniku.

§ § §

4. SKL –  vzhod

Šmarski košarkarji so odigrali zadnje srečanje v sezoni, ki jo zaključujejo s polovičnim uspehom.

Jelša Šmarje : Zagorje 76:78 (23 – 19, 11 – 17, 23 – 21, 19 – 21)

§ § §

V sedmem kolu Veteranske lige v košarki Kemoplast Kozjansko smo videli prvi letošnji poraz ekipe iz Podčetrtka. Nekoliko presenetljivo je bila boljša ekipa iz Šmarja, ki ji je to bila šele druga letošnja zmaga. Zanesljivo je do nove zmage prišla ekipa iz Šentjurja, s katero so se Kozjani enakovredno kosali le v prvi četrtini. V tekmi med ekipama iz Lesičnega in Planine je za slednje prvič zaigral nekdanji reprezentant Matjaž Tovornik, ki pa ni mogel preprečiti zanesljive zmage domačinov.

V osmem kolu je vodilno ekipo dodobra namučila še ekipa iz Planine, ki je bila še nekaj minut pred koncem rezultatsko zelo blizu Podčetrtanom. Zelo izenačena je bila tudi tekma med ekipama iz Šentjurja in Lesičnega, kjer smo videli veliko preobratov, na koncu pa je zmagala domača ekipa, ki se ji tako nasmiha končno drugo mesto. V tekmi med ekipama iz Šmarja in Kozjega so se Šmarčani maščevali Kozjanom za poraz v prvem delu in skočili na četrto mesto lestvice. (R.G.)

Rezultati 7. kola – VLK »KEMOPLAST« Kozjansko –  12. 2.  in 4. 3. 2016 v Lesičnem

ŠD KOZJE :  KK ŠENTJUR 2000  62:93

(Stiplošek 28, Zajc 18 / Grajžl 24, Golob 21)

ŠD ŠMARJE : PODČETRTEK BAR TOP CAFFE  61:55

(Strašek R. 22, Čakš 12 / Plankar 20,  Ivačič 16)

PLANINA : DREN LESIČNO 56:75

(Kočar 15, Tovornik M. 10 / Lipnik 31, Tovornik K. 11)
Rezultati 8. kola – VLK »KEMOPLAST« Kozjansko –  19. 2.  in 4. 3. 2016 v Lesičnem

ŠD KOZJE : ŠD ŠMARJE 64:69

(Zajc 31, Gradišek 12 / Strašek R. 21, Jugovar 13)

PODČETRTEK BAR TOP CAFFE : PLANINA 71:63

(Ceraj 28, Plankar 14 / Kočar 17, Jazbinšek 17)

DREN LESIČNO :  KK ŠENTJUR 2000 67:61