Tajfun s porazom naprej

tajfun sencur pokal 2016

Košarkarji Tajfuna so edina ekipa z območja, ki še sodeluje v pokalnem tekmovanju. Na povratni četrtfinalni tekmi so gostje iz Šenčurja odlično zadeli in s pomočjo trojk v prvi četrtini povedli za sedem točk. Razlika po prvih 10 minutah je bila točka za Gorenjce, v drugem desetminutju pa sta obe ekipi vpisali le šest točk.

Najbolj svetli trenutki domače ekipe so prišli v začetku drugega polčasa, saj je po nekaj domiselnih akcijah domača prednost narasla na 10 točk. Gostje se niso vdali in prišli povsem blizu.

V 36. minuti je Tajfun še zadnjič vodil, v sicer nepomembni končnici pa so bili učinkovitejši gostje. V domači zasedbi je z 18 točkami prednjačil Sandi Čebular. Zaradi poškodbe ni igral Aleksandar Ponjavić, med tekmo pa je moral z igrišča še Milan Sebič.

TAJFUN : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 57:63 (22:23, 6:6, 18:15, 11:19) [83:59]

Šentjurska vrsta se je s skupno prednostjo 18 točk uvrstila v polfinale, kjer se bo, tako kot lani, pomerila z Krko. Tekma bo v petek, 19. 2., ob 18:15 v ljubljanskem Tivoliju.