Tajfun klonil tudi v Valjevu; Rogaška dobila derbi v Domžalah; termalci boljši od Plame; Balohova 35, Gobec 47 točk

metalac tajfun 2016

Za šentjurski Tajfun je bilo gostovanje v okviru 23. kola v Valjevu praktično zadnja priložnost, da se še izkopljejo z zadnjega mesta v ligi ABA.

Na igrišče je prvič po 22. decembru stopil Ceola Clark, žal pa Dejan Mihevc znova ni mogel računati na Emirja Zimića. V prvi četrtini sta bili ekipi izenačeni in dosegli po 22 točk. V 17. minuti so gostitelji povedli s 37:27, a je razlika ob polčasu znašala pet točk.

V nadaljevanju je domača prednost hitro narasla na devet, a so se tajfunovci nekajkrat povsem približali domačim, ki so skupaj zadeli 13 trojk.

Po 58:57 v 31. minuti je igra Tajfuna znova razpadla in razlika je hitro narasla na dvoštevilčno. Žal je bila na koncu večja od 13 točk, kolikor so bili Šentjurčani boljši na prvi tekmi.

Metalac Farmakom : Tajfun 78:62 (22 : 22, 18 : 13, 18 : 20, 20 : 7); Čebular 21, Bolčina 10, …

V soboto, 13. februarja, bo bo 17. uri v Golovcu tekma z beograjskim Partizanom.

§ § §

Liga Telemach

Košarkarji Rogaške se po tesni končnici z gostovanja v Domžalah vračajo z 11. zmago v Ligi Telemach.

Ekipi sta v zadnjo četrtino krenili poravnani na 52. točki. Do 35. minute sta se ekipi menjali v vodstvu (59:60), Rogaška je nato pobegnila na pet točk prednosti, 2:28 minute pred koncem pa je bil izid spet izenačen na 66:66. Sledili so zgrešeni meti in polovično uspešno izvajanje Remekuna 45 sekund pred koncem, kar je bila podlaga za zmago gostov. Robertson je nato zgrešil, gostje pa so po še enem zadetem prostem metu Milivoja Mijovića vodili za dve. Najmanjši na parketu, Jan Močnik, je v zadnjih sekundah iz težkega položaja poskušal z odločilnim metom za tri točke, Mijović pa je bil po zgrešenem metu najvišji še v skoku in tekma je bila odločena.

HELIOS SUNS : ROGAŠKA 66:68 (14:17, 22:17, 16:18, 14:16)
Remekun 22 (10 skokov) in Davis 17, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “To ni bila ravno naša najboljša predstava, smo pa bili izredno borbeni in na negotovi tekmi dosegli pomembno zmago. Ta nas je približala uvrstitvi v Ligo Telemach za prvaka. Zahvalil bi se številnim Slatinčanom, ki so nas prišli vzpodbujati v Domžale.”

11

V soboto, 13. februarja, bo v Rogaški Slatini ob 19.00 derbi s Šenčurjani.

§ § §

TERME OLIMIA PODČETRTEK : PLAMA PUR 89:80 (19:18, 24:15, 21:34, 25:13)
Cerkovnik 21 (12 skokov), Spešič 18, Žvan 12, Remus 11, …

17

2. SKL se bo nadaljevala šele 27. februarja, ko bodo termalci gostili ljubljanski Slovan.

§ § §

2. SKL za ženske

Janina : Felix Zasavje 84:63 (17 – 15, 27 – 10, 18 – 22,  22 – 16)
Baloh 35, Belak 14, Muhovic 13, Brucci 10, …

9. Kranjska Gora – Jesenice 1/9 10

V sredo, 10. februarja, bo Janina gostovala pri Ježici.

§ § §

4. SKL

Parklji mladi : Jelša Šmarje 74:98 (16 – 23, 21 – 29, 21 – 20, 16 – 26); Gobec 47, Hrovat 14, Fajs 13, Napast 10, …

Ježica : Vojnik 74:59
Ivančna Gorica : Potočje Blanca 63:61
Zagorje : Koroška Prevalje 20:0