Cvetko do srebra na svetovnem prvenstvu

images_slike3_ured10_sentjur_cvetko rok2Na svetovnem prvenstvu v Rusiji je moška kadetska reprezentanca Slovenije do 19 let poskrbela za dosežek, vreden poklona. Mladi Slovenci so v Jekaterinburgu, ki je četrto največje mesto v državi, osvojili srebrno kolajno. V finalni tekmi so s Francijo izgubili s 26:33.

V reprezentanci je igral tudi Šentjurčan, sicer član celjskega kolektiva, Rok Cvetko, ki je na zadnjem srečanju dosegel en zadetek.

Marca so ga v Šentjurju razglasili za športnika leta, saj je lani s kadetsko reprezentanco na olimpijskih igrah mladih v Pekingu osvojil prvo mesto. Predlani je posegel po zlatu še na evropskih igrah mladih v Utrechtu na Nizozemskem. Konec februarja je perspektivni rokometaš odigral tudi prvo člansko tekmo za RK Celje Pivovarna Laško in sodeloval pri naslov članskih in pokalnih prvakov v članski konkurenci.