KK Rogaška : KK Tajfun 81: 73 – Rogaška v seriji povedla z 1:0 (foto in video)

slatna-tajfun-naslovna1

Končana je 1. tekma letošnjega finala Lige Telemach, v kateri se za naslov državnega prvaka v košarki merita lokalna tekmeca KK Rogaška in KK Tajfun. Slatinčani predvsem po zaslugi Čebularja (21 točk) in Bubnića (17 točk) v seriji na 3 zmage vodijo z 1:0.

TA PRISPEVEK JE NASTAL OB POROČANJU V ŽIVO IZ SLATINSKE DVORANE. NEKAJ VEČ O SREČANJU SI PREBERITE V NASLEDNJEM ČLANKU:  Komentar, foto, video: Slatinčani v prvi tekmi enostavno nepremagljivi (klik!)

Spodaj si oglejte celoten potek srečanja ter fotogalerijo s tekme. Nalagamo še fotografije z zadnje četrtine.

Jutri dopoldne na Kozjansko.info preberite komentar tekme ter si oglejte video inserte z vročega petkovega večera v Rogaški Slatini!

ROGAŠKA – TAJFUN 81:73 (18:9, 19:24, 20:17, 24:23)
Čebular 21, Bubnić 17, Dimec 12, Držić 17, Lelić 16, Bratož 12.

————————————————-

00:00 ROGAŠKA JE DOBILA PRVO TEKMO IN V ZMAGAH  VODI 1:0!!

00:13 Mladen Promorac na prostih metih. Rogaška vodi 81: 73. To je zmaga!

01:18 Trojka Držića in Tajfun zaostaja samo še za 3 točke! Obeta se infarktna končnica!

02:00 Po dveh zadetih prostih metih Bratoža Šentjur zaostaja za 6

04:37 Koš Zimića in 5 osebna napaka Bubnića. Razlika 10 točk

05:01 Ukradena žoga in silovito zabijanje Bubnića. Rogaška vodi za 12. točk. Bo to dovolj za zmago?

05:49: Festival trojk na obeh straneh: Ferme, Sebič, Bubnić, Čebular, rezultat 70:60

Naložene so  fotografije s 3. četrtine

3. ČETRTINA: konec 3. četrtine: 57:50 za Rogaško!

2:15 Po košu Pelca in ukradeni žogi ter polaganju Primorca je Rogaška ponovno pobegnila na 7 točk. Mihevc je uporabil svojo drugo minuto odmora.

03:43 Lelič je zadel 2 prosta meta in Tajfun zaostaja le še za 1 točko! (46:45)

04:10 Po lepem prodoru Leliča razlika le še 3 točke za Rogaško!

05:57 Po minuti odmora Tajfun zaigral bolje in razliko po dveh zadetih prostih metih Bratoža zmanjšal na 5 točk (44:39)

07:25: Še eno zabijanje Žige Dimca, prednost Rogaške 10 točk in minuta odmora na zahtevo gostujočega trenerja Dejana Mihevca

08:00 Žiga Dimec z zabijanjem in Sandi Čebular s polaganjem Rogaško popeljala na 8 točk prednosti (41:33)

REZULTAT PO POLČASU:
ROGAŠKA – TAJFUN 37:33 (1. četrtina: 18:9, 2. četrtina 19:24 …)
Strelci po 1. polčasu: Bubnić 12, Čebular 8; Lelić 8, Držić 7.

Spodaj si oglejte fotogalerijo s srečanja – fotografije sproti dodajamo!

Nov komplet fotografij v nalaganju …
Zanimivost: Rogaška v 1. polčasu ni izgubila niti ene žoge, medtem ko jih je Tajfun izgubil 7!

2. četrtina:

1:28 Tajfun je prvič povedel 32:33

4:06 Tajfunu je uspelo razliko zmanjšati na 4 točke. Rezultat je 28:24

5:40 Sandi Čebular je zadel trojko za vodstvo 28: 20

9:00 Rogaška vodi že za 11 točk

1. četrtina:

00:00 Rogaška je prvo četrtino dobila z 18:9. Navijači so navdušeni!

Ali ste vedeli: Za Rogaško danes proti Tajfunu igra 5 njegovih bivših košarkarjev: Tadej Ferme, Anže Pelc, Tadej Koštomaj, Mladen Primorac in Sandi Čebular

03:44: Rogaška vodi 10: 4. Vzdušje je oglušujoče!

07:21 Rogaška je povedla z dvema košema Žige Doimca. Navijači so navdušeni.

V dvorano so uspeli “natlačiti” rekordno število gledalcev – po nekaterih ocenah jih je 1500!

V našo fotogalerijo sproti dodajamo fotografije:

V video posnetkih si lahko ogledate in prisluhnete izjavam obeh trenerjev in nekaterih igralcev, ogledate pa si lahko tudi utrinke s tekme.